Klassikaraadio muusikaviktoriini lahendas rekordarv inimesi

ERSO lahendas muusikaviktoriini
ERSO lahendas muusikaviktoriini Autor/allikas: Aleksandr Hussainov

Klassikaraadio korraldas rahvusvahelisel muusikapäeval seitsmendat korda traditsioonilise e-viktoriini. Muusikapäeva viktoriini lahendas tänavu 4045 muusikasõpra, mis on rohkem kui kunagi varem. Koostöös Raadio 4-ga sai esimest korda viktoriini ka vene keeles lahendada.

Viktoriini lahendasid igas vanuses muusikasõbrad üle Eesti ning paljudes koolides lahendati viktoriini suisa terve klassiga. Kollektiivselt otsiti vastuseid küsimustele Haapsalu põhikoolis, Käina koolis, Kärdla muusikakoolis, Kärdla põhikoolis, Kõmsi koolis, Leisi koolis, Lihula muusikakoolis, Osula põhikoolis, Pärnu Kuninga tänava põhikoolis, Tallinna muusikakeskkoolis, Tallinna Rahumäe põhikoolis, Tartu Emajõe kooli pikapäevarühmas, Tartu Hansa koolis, Tartu kesklinna koolis ja Vanalinna hariduskolleegiumis. Ühislahendamisest võtsid osa ka ERSO, Eesti Kontsert, Eesti Rahvusringhääling ja ansambel Vox Clamantis.

Muusikasõbrad said tänavu end proovile panna kahes mälumängus – lisaks traditsioonilisele muusikapäeva viktoriinile oli eraldi mäng pühendatud ka Ludwing van Beethoveni 250. aastapäevale. Mõlemas viktoriinis oli kümme vastusevariantidega küsimust, nii klassika, džässi kui ka popmuusika vallast.

Muusikapäeva viktoriini lahendas 100 protsenti õigesti 282 lahendajat. Beethoveni viktoriini lahendati täiesti õigesti 176 korral.

Muusikapäeva viktoriini õigeid vastuseid saad vaadata siin.
Beethoveni viktoriini õigeid vastuseid saad vaadata siin.

Muusikapäeva viktoriinis osutus raskeimaks küsimus Spotify juhi ja omaniku Daniel Eki sõnavõtu kohta. Küsiti, millega üllatas Ek hiljuti rahvusvaheliselt muusikute kogukonda. 892 lahendajat pakkus, et Spotify suuromanik pakkus muusikutele ettevõtte aktsiaid. Tegelikult soovitas tehnoloogiaärimees vähem nuriseda ja kiiremini muusikat toota. Seda teadis 34 protsenti vastanutest.

Lihtsaimaks kujunes küsimus, kus paluti lahendajal video põhjal ära tunda kuulsus, kes laulab. Ülekaalukalt teati, et venekeelset laulu esitas Jaak Joala.

Beethoveni viktoriinis pani kõige rohkem pead murdma ERSO peadirigendi Olari Eltsi koostatud küsimus Beethoveni sõbra kohta. 40 protsenti vastanutest teadis, et Beethoveni eluaegne sõber, kellega nad sündisid samal aastal ja musitseerisid koos Bonnis, oli helilooja Anton Reicha. Kõige paremini teati, et Beethoveni järgi nime saanud koer pärineb 1992. aasta Ameerikas lainet löönud koguperefilmist "Beethoven". Sellele vastas õigesti 90 protsenti vastanutest.

Tänavuse viktoriini küsimused koostasid Klassikaraadio toimetajad, Raadio 2 muusikajuht Erik Morna ja ERSO peadirigent Olari Elts. Tehniline teostus Alo Mihkelson.

Viktoriinil osalejate vahel loositakse välja hulgaliselt auhindu, mille on välja pannud ajakiri Muusika, Arvo Pärdi Keskus, Collegium Musicale, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Interpreetide Liit, Eesti Kontsert, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus, Eesti Noorsooteater, Eesti Rahvusmeeskoor, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Jazzkaar, Müürileht, Paide Muusika- ja Teatrimaja, Rahvusooper Estonia, Teater.Muusika.Kino, Teater Vanemuine, Veljo Tormise Virtuaalkeskus, Vene Teater, Vox Clamantis ning Eesti Rahvusringhääling, Klassikaraadio ja Raadio 4. Viktoriinile on õla alla pannud Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond Eestis. Võitjatega võetakse ühendust!

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: