Galerii: "Klassikatähed 2020" särav finaal

"Klassikatähtede" konkurss jõudis pühapäeval finaalini. Žürii ja televaatajate häälte tulemusel pärjati Klassikatäht 2020 tiitliga pianist Tähe-Lee Liiv.

"Klassikatähed" viienda hooaja võitja Tähe-Lee Liiv on saatesarja seni kõige noorem osaleja ja nüüd ka noorim võitja.

Hetkel veel 16-aastane Tähe-Lee Liiv tegi klaverimänguga algust juba viieaastaselt. Ta on õppinud Tallinna muusikakeskkoolis Maigi Pakri juures, sealt edasi Marrit Gerretz-Traksmanni ja Ivari Ilja klassis ning alates 2018 ka Sibeliuse Akadeemias Hui-Ying Twastsjerna juhendamisel.

Tähe-Lee on juba soleerinud erinevate orkestritega ning osalenud edukalt mitmel konkursil, neist kõige olulisemaks peab ta võitu Eesti pianistide konkursil.

"Klassikatähed" konkurssi alustas Tähe-Lee kõrvuti seitsme osalejaga, finaali jõudsid koos temaga veel flöödimängija Siret Sui ja viiuldaja Triinu Piirsalu. Triinule kuulus finaalsaate publiku poolehoid. Lisaks televaatajatele hindasid võistlejate etteasteid žüriiliikmed: Kadri Tali, Toomas Vavilov ja Olari Elts.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: