"Klassikatähed 2020" finalistide lemmikesitused

"Klassikatähed 2020" finalistid Autor/allikas: Krõõt Tarkmeel

Juba pühapäeval jõuab lõpule "Klassikatähed 2020" võistlus. Finaalis on kolm säravat noort daami: pianist Tähe-Lee Liiv, flöödimängija Siret Sui ja viiuldaja Triinu Piirsalu. Palusime neil endil esile tõsta ühe saates kõlanud esitustest.

Tähe-Lee esitus on kolmandast voorust ehk saatest "Unustamatu meloodia", mil koos Tallinna Kammerorkestri ja dirigent Tõnu Kaljustega esitas ta katkendi Sergei Rahmaninov teosest "Rapsoodia Paganini teemale"

Triinu toob välja filmihelindamise viiendast võistlussaatest "Raamist välja", kus uus helikujundus tuli luua legendaarse filmi "Vallatud kurvid" võidusõidustseenile, klaveril Susanna Liisa Onoper

Sireti lemmikesitus pärineb võistluse kuuendast voorust "Parafraas", kus vaid nädalaga tuli luua ning esitada töötlus klassikalise muusika teemale. Selleks oli Giuseppe Verdi "Võidumarss" ooperist "Aida". Töötluse autoriks oli Siret ise ning esitusele aitasid kaasa tšellistid Teodor Juko Hiiemaa ja Karret Sepp.

Toimetaja: Helen Valkna

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: