Proovi järele: soojendusharjutused Klassikaraadio muusikapäeva viktoriiniks

Noodid
Noodid Autor/allikas: Marius Masalar / Unsplash

Klassikaraadio korraldab rahvusvaheliselt muusikapäeval, 1. oktoobril traditsioonilise e-viktoriini. Lõbusaks teadmisteprooviks saab harjutada eelmise aasta küsimustest kokku pandud soojendusviktoriinil.

Tänavu saab esimest korda saab mälumängu lahendada ka vene keeles. Teadmised saab proovile panna Klassikaraadio ja Raadio 4 kodulehel ööpäeva vältel – viktoriin algab 1. oktoobril kell 7 ja lõppeb 2. oktoobril kell 10.

Viktoriin toimub kahes kategoorias – vastajad saavad valida muusikapäeva viktoriini ja Beethoveni viktoriini vahel. Soovitame proovida mõlemat! Küsimused on vastusevariantidega ning loogiliselt mõeldes on võimalik õigesti vastata ka siis, kui täpset vastust ei tea. Küsimusi on nii klassika, džässi kui ka popmuusika vallast, lahendades saab kuulata helifaile, vaadata pilti ning jälgida videot.

Möödunud aastal lahendas muusikapäeva viktoriini 2027 muusikasõpra. Osa võtsid igas vanuses muusikasõbrad üle terve Eesti ning paljudes kohtades lahendati viktoriini kollektiivselt, terve klassiga.

Kõik muusikasõbrad on oodatud oma muusikalisi teadmisi proovile panema juba 1. oktoobril. Parimatele lahendajatele on auhinnad.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: