Mitmed välismaa staarid külmutasid 24 tunniks oma sotsiaalmeediakontod

Leonardo DiCaprio
Leonardo DiCaprio Autor/allikas: Scanpix/REUTERS

Mitmed tuntud staarid otsustasid oma Facebooki ja Instagrami kontod 24 tunniks kinni panna, et protestida seal leviva viha, propaganda ja valeinfo vastu.

Kuulsuste tegevus on seotud kodanikuaktivistide algatatud kampaaniaga #StopHateforProfit, mille eesmärk on panna sotsiaalmeediaplatvormide omanikke mõistma, et nende prioriteet peaks olema inimesed mitte kasum. Ühtlasi tahetakse neid panna vastutama sotsiaalmeedias leviva viha ja valeinfo eest, kirjutab BBC.

Nüüd kutsusidki kampaania algatajad inimesi üles kolmapäeval, 16. septembril oma Facebooki ja Instagrami kontodele mitte postitama ning paljud on üleskutsele ka reageerinud.

"Ma ei saa vaikselt istuda ja vaadata, kuidas need platvormid lubavad vihal, propagandal ja valeinfol endiselt levida. Sotsiaalmeedias jagatud väärinfol on tõsised tagajärjed meie valimistele ning see õõnestab meie demokraatiat," ütles tõsielustaar Kim Kardashian-West.

Algatusega on liitunud ka laulja Katy Perry, kelle sõnul pigistavad sotsiaalmeediakanalid viha õhutava valeinfi ees silma kinni.

Näitleja Ashton Kutcher lisas, et sotsiaalmeedia eesmärk ei tohiks olla viha ja vaenu õhutamine.

Lisaks on protestiga liitunud ka näiteks näitlejad Leonardo DiCaprio, Sacha Baron Cohen ja Jennifer Lawrence.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: