Maanteemuuseum tähistab vanavanemate päeva kolmerattalistega

Külgkorviga mootorratas
Külgkorviga mootorratas Autor/allikas: Maanteemuuseum

Eesti Maanteemuuseumi postijaama sisehoov on sel nädalavahetusel silmapaistvate kolmerattaliste päralt – tähistatakse pühapäevast vanavanemate päeva, mis sel aastal on pühendatud külgkorviga vanamootorratastele.

Tänavu 13. septembril peetavat vanavanemate päeva tähistatakse maanteemuuseumis traditsiooniliselt juba alates aastast 2011.

"Igal aastal keskendutakse mõnele vanale masinale, et tekitada vanavanemates nostalgiat ja jagada nooremale põlvkonnale teadmisi," avas ürituse tagamaid maanteemuuseumi programmijuht Kerle Kadak.

"Nõukaajal, kui autod ei olnud veel kõigile kättesaadavad, olid külgkorviga motikad oluline pere transpordivahend, kuhu mahtus sõitma rohkem kui üks inimene," lisas Kadak. Peremuuseumina otsustas maanteemuuseum sel aastal vanavanemate päeval seda väärtustada.

Vanasõidukite kokkutulek toimub koostöös Eesti suurima motohuvilisi ühendava mittetulundusühinguga Eesti Vanamootorrattaklubi Unic-Moto. Üritusele on oodatud kõik ühingu liikmed koos peredega ning mitteliikmetest huvilised, kellel on ette näidata 35-aastane või vanem mootorratas.

Maanteemuuseumi vanamootorrataste paraadsõit sai avastardi laupäeval kell 12 Ihamarust, kust liiguti rongkäigus Varbusele. Uunikumid seavad end sisse muuseumi postijaama sisehoovi, kus külastajad saavad vanasõidukeid lähemalt uudistada ning vanasõidukite omanikud muljeid, lugusid ja masinaosi vahetada. Motoklubi eestvedamisel tehakse ka vanamootorrataste täpsussõit Rinaldo karikale.

Sissepääs muuseumipiletiga, vanamootorratastega muuseumisse tulijatele on sissepääs prii. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: