Ursula Ratasepp-Oja: veel paar nädalat tagasi arvasin, et suitsukoni on biolagunev

"Ringvaade" uuris, miks on paljud tuntud Eesti inimesed asunud tänavatelt suitsukonisid kokku korjama.

Kampaania "Meri algab siit" eestvedaja Andre Pichen sõnas, et kui meie konisid kokku ei korja, peavad seda tegema meie lapsed. "Miskipärast jätame endast selle jama tänavale, mida me enam ei taha, ning unustame selle ära," ütles ta ja kinnitas, et varem käis ta suurema seltskonnaga konisid korjamas korra kuus, aga kuni maailmakoristuspäevani teeb ta seda ilmselt igapäevaselt. "Kui ma näen, et konid on tänaval maas, siis on mul kindad ja kott kaasas ning koristan."

"Mul oli kaks inspiratsiooniallikat," selgitas ta ja tõi välja, et üks oli sõber Nigel, kes käib igal hommikul Kalarannas korjamas neid suitsukonisid, mis uhutakse sadevee kaevuluukide kaudu Tallinna tänavatelt merre. "Teine oli see, kui üks Vene vanatädi pühkis luuaga asfaldi pealt konisid muru peale, aga kui ma küsisin, et kas sa muru pealt ei taha koristada, siis ta ütles, et seda koristab ju linn."

Näitleja Ursula Ratasepp-Oja kinnitas, et veel paar nädalat tagasi arvas ta, et suitsukoni on biolagunev. "Heakene küll, on inetu, kui seda tänavale visatakse, et kuskile põõsa alla või veel vähem vette, miks mitte, see on kindlati biolagunev ja ei sega kedagi," ütles ta ja mainis, et kampaania "Meri algab siit" aitab kindlasti paljudele inimestele selgeks teha, et koni ei ole biolagunev ja sellest eraldub palju mikroplaste. "See satub loomade ja kalade kõhtu, kust see lõpuks jõuab meie toidulauale tagasi."

"Sellega on tõesti niimoodi, nagu paljud teisedki on öelnud, et kui sa ühe korra märkad, siis sa jäädki märkama," sõnas Ratasepp-Oja ja kinnitas, et ta ei uskunud varem, et Eestis võiks olla nii palju konisid tänaval. "Ma vist arvasin ka, et kui koni sinna tänavale satub, siis küllap tuleb kiirelt koristusauto ja kuidagi ta ikka ära koristatakse."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: