Diskussioonisaade "Kes keda?" uurib üleriigilise alkoholipiirangu võimalusi

Kolmapäeva õhtul ETV+ eetris olev kakskeelne "Kes keda?" uurib sel nädalal võimaliku alkoholimüügi piiranguga seonduvaid teemasid.

Augusti algusest on Eestis taas tõusvas tempos registreeritud koroonaviirusesse nakatunuid ning seega kerkinud uuesti küsimus: kas tuleks keelata öine alkoholi tarbimine avalikes söögikohtades ja meelelahutusasutustes? Kevadise eriolukorra ajal kehtis müügikeeld üle riigi.

Tartumaal ja Ida-Virumaal on piirangud juba mitmed nädalad tagasi sisse seatud, kuna sealsed suuremad nakkuskolded on alguse saanud justnimelt ööklubist või baarist. Valitsus arutas seejärel üleriigiliste piirangute taaskehtestamist, kuid ei jõudnud otsusele.

29. augustist on alkoholimüük piiratud ka Harjumaal ning ajutiselt rakendati keeldu ka seoses Lõuna-Eestis toimunud rallivõistlusega. Siiski leidub neid, kelle arvates on riik tegemas kärbsest elevanti, kuna Eesti nakkusnäitajad on naeruväärsed võrreldes teiste riikidega ning seega külvatakse kasu asemel paanikat.

Saates on külas teema üle arutamas Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu, terviseameti nõunik Irina Dontšenko, ettevõtja Meelis Lao ja restorani Armudu juht Serafima Gulak. Vestlust jälgivad Põhjala pruulikoja esindaja Elvira Sokolova ja PERH-i psühholoog Jane Alop.

Diskussiooni juhivad saatejuhid Andrei Titov ja Krista Lensin.

"Kes keda?" on ETV+ eetris kolmapäeviti kell 20.30. Saade on kakskeelne, nii eesti- kui ka venekeelsete subtiitritega.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: