Minu Eestimaa | Rasmus Puur: merd vaadates tekib justkui igaviku taju

Kolmapäeviti on ETV eetris uus lühisaade "Minu Eestimaa", kus kodumaa looduse pärleid ja oma südamekohti avavad tuntud eestlased.

Dirigent ja helilooja Rasmus Puur tutvustas televaatajatele Lahemaad, kus ta pärast tööpäeva mõtteid puhastada armastab. Seda teeb ta umbes viiekilomeetrise rännakuga poolsaare.

"See teekond ise on kuidagi dramaturgiline. Tuled sealt eemalt ja siis vaikselt hakkad kuulma, kuidas lained hakkavad tulema. See kasvab ja kui lõpuks jõuad poolsaare tippu, siis on kulminatsioon," kirjeldas Puur.

Ka eriolukorra väljakuulutamise ajal oli Puur Lahemaal. "Olin täiesti ära lõigatud ja sain aru, et ma ei saa enam teatud asju teha. Ma tundsin esimest korda sellist tugevat tunnet, et mult võetakse vabadus ära," ütles Puur ja lisas, et tema põlvkond ei ole elanud ühiskonnas, kus mõte vabadusest vaid unistustes elab.

"Kui ma jõudsin siia, siis ma tajusin seda vabadust või seda tunnet, mida need inimesed, kes elasid selle võõrvõimu all, said tunda, kui nad vaatasid näiteks merd. See tohutu maailma lõpp, see avarus, et kõik on võimalik ja kõik on jällegi endine – see justkui igaviku taju," kirjeldas ta.

Puur lisas, et kõik peaksid aeg-ajalt oma mõtteid igapäevatoimingutest puhastama ning Eesti looduses on rohkelt ilusaid ja vaikseid kohti, kus seda teha saab.

"On vaikust, mida tegelikult siin tänapäeva maailmas mina väga vajan. Ma arvan, et tegelikult seda vajavad kõik. Vahepeal lülitada mingisugused nupud kinni ja et olekski lihtsalt eetris vaikus," sõnas Puur.

 "Minu Eestimaa" on ETV-s kolmapäeviti kell 20.00.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: