Parima filmi Oscarile kvalifitseeruvad edaspidi vaid vähemusgruppe kaasavad filmid

Filmiakadeemia muutis parima filmi Oscarile kvalifitseerumise nõudeid, et pöörata tähelepanu vähese mitmekesisuse ja esindatuse probleemile.

Parima filmi Oscarile kandideerimiseks peab edaspidi filmi tegemise protsessi olema kaasatud inimesi erinevatest rühmadest – seda nii näitlejate kui ka taustajõudude seas, kirjutab Los Angeles Times. Lisaks peab ka filmi sisu kajastama maailma mitmekesisust.

Filmi mitmekesisust hinnatakse neljas kategoorias, vastama peab neist kahele: vähemuste esindatus ekraanil (sh ka filmi teema), loominguline juhtimine ja meeskond, tööstuse võimalused ja ligipääsetavus ning publiku kaasatus.

Iga kategooria all on mitmeid punkte, mis näevad ette, et kaasata tuleb erinevaid vähemusgruppe. Näiteks peavad filmi tegemise juures olema esindatud naised, erinevad seksuaalvähemused ja rassid ning ka puudega inimesed.

Esimesele kategooriale vastamiseks on oluline täita vähemalt üks kolmest nõudest: 1) vähemalt üks peaosatäitjatest peab olema vähemusrassist või etnilisest grupist, 2) vähemalt 30% kõrvalosatäitjatest ja taustanäitlejatest peavad olema seotud mõne vähemusgrupiga ja 3) filmi fookus on seotud mõne vähemusgrupiga.

Uued nõuded jõustuvad 2024. aastal.

"Me peame nii filmides kui ka publiku seas maailma mitmekesisust rohkem peegeldama. Akadeemia üritab pühendunult seda reaalsuseks teha. Me usume, et vähemuste kaasamise nõuded saavad filmitööstuses tulevate muutuste katalüsaatoriks," ütlesid filmiakadeemia president David Rubin ja tegevdirektor Dawn Hudson ühises pressiteates.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: