Elmo Nüganen "Apteeker Melchiori" filmidest: esialgu tundus see projekt hoomamatu

"Ringvaate" reporter Ragnar Kaasik käis Tallinna lähistel filmi "Apteeker Melchior" võtteplatsil, et uurida, kuidas valmivad Elmo Nüganeni käe all Indrek Hargla menuraamatust linateosed.

Elmo Nüganen kinnitas, et "Apteeker Melchiori" tegelased pärinevad Hargla romaanidest ning kuigi paljud sündmused on sarnased kirjandusteostega, siis üht-teist on ka juurde mõeldud. "Paljuski ka Indrek Hargla enda poolt, et need lood oleksid filmilikumad," sõnas ta.

"Kõige suurem muutus on hoopiski selles, et kui raamatus on apteeker Melchior juba väljakujunenud isiksus, siis filmis me otsustasime alustada algusest ehk näidata tema esimesi samme nii uurija kui ka apteekrina," sõnas Nüganen ja mainis, et kui talle pakkumine tehti, siis ei öelnud ta "ei" ega "jah". "Ma võtsin mõtlemisaega, aga eks ma sain aru, et see on niisugune hea võimalus ja ega väga tihti elu selliseid võimalusi ei paku."

"Esialgu tundus see projekt nii suur ja hoomamatu, isegi siis, kui algul räägiti ainult ühest filmist," mainis ta ja nentis, et kui nad aga tööle hakkasid, siis äkitselt avastasid, et kirjutamisel on juba teise filmi stsenaarium. "Ühel hetkel tegeleti juba kolmanda osaga ja siis olimegi sellise portsu otsas, et tuleb hakata üles võtma."

Produtsent Esko Rips nentis, et töö "Apteeker Melchiori" filmiga on praeguseks käinud umbes kolm aastat. "See ei olegi väga pikk periood, vahel läheb isegi viis või rohkem aastat," ütles ta ja lisas, et kuna menuteose põhjal tehtav film on nii oodatud, siis läheb ka kiiremini. "Produtsendi jaoks on kõige keerulisem ikka see, kuidas rahastus kokku saada, loomingulise poole pealt me oleme õnnelikud, sesttegime peaosatäitja kohta Eesti ühe suurema casting'u, vaatasime Elmoga läbi umbes 200 inimest, kes võiksid seda rolli teha, aga jõudsime tagasi õige valiku juurde."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: