Andrus Kivirähk saatest "Rahva oma kaitse": me pole ammu eetris purjus olnud

Saade "Rahva oma kaitse" on Raadio 2 eetris kõlanud 25 aastat. "Ringvaates" olid külas saatejuhid Andrus Kivirähk ja Mart Juur, et meenutada eredamaid hetki saate ajaloost.

Mart Juur kinnitas, et "Rahva oma kaitsega" alustades ei planeerinud nad nii pikalt vastu pidada. "Mulle jäi selline mulje, et sattusime kuidagi juhuste ahela tõttu Raadio 2-te," ütles ta ja lisas, et esialgu pidi see saade kestma ühe suve. Samuti tõdes ta, et üht persooni, kellest nad saates kõige rohkem rääkinud oleksid, on raske välja tuua. "Kunagi, kui me saadet alustasime, oli kõige olulisem väljaanne Kroonika, aga nüüd ei loe seda enam mitte keegi."

"Ta on selles suhtes tore formaat, et tavalises elus me Andrusega nii palju kokku ei saaks, aga see on just nimelt hea põhjus tulla kodust välja, ta annab sellise nädala rütmi, räägid sõbraga jutud ära ja koju tagasi," tõdes Juur.

Andrus Kivirähk lisas, et esialgu nad tegidki just suvel oma saadet. "See on selline õpipoiste värk, et suvel tööd teha, härrad ikka suvel puhkavad ja peesitavad," ütles ta ja mainis, et ajutised asjad jäävadki pahatihti kõige kauem kestma. "Algul meid võeti ajutistena, nüüd oleme raudvara, see on huvitav, et kui Raadio 2 on muidu selline noorteraadio, siis mina olen juba 50-aastane, seega noorteraadiost on vähe järel."

Samuti rõhutas ta, et juba aastaid ei ole nad "Rahva oma kaitse" eetris purjus olnud. "Võib-olla algusaastatel oli nooruse uljus ja võtsime mingid joogid kaasa, aga nüüd pole küll ammu olnud," ütles Kivirähk, mainides, et kui nad juba eetris purjus on, siis ikka koos. "Ei ole seda, et Mart oleks kogu aeg täis ja mina olen kaine, nii ikka ei ole."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: