ETV uus saatesari küsib: kuidas paremini ja targemini õppida?

ETV uus saatesari "Maailma kõige targem rahvas" suundub teisipäeviti kell 20.00 koos Urmas Vainoga Eesti koolidesse, et koos õpetajate, õpilaste ja lastevanematega leida õppimise salavalem.

Kuidas toetada õppivat aju? Miks tuupimine ei ole tulemuslik? Kas edetabelid ja autahvlid lisavad õppimisindu või vastupidi? Neile ja paljudele teistele küsimustele hakkab vastuseid otsima ETV uus teaduspõhine haridussaade "Maailma kõige targem rahvas".

Saatejuht Urmas Vaino suundub nelja Eesti kooli, kus koos õpilaste, õpetajate ja lapsevanematega võetakse ette õppimise teooria ning pannakse need teadmised katsete kaudu praktikasse. Vaino sõnul avardub saatesarja käigus arusaam õppimisest ja õpetamisest: ""Oi kui tubli" tüüpi kiitus on minu kujutluses olnud alati positiivne nähtus. Saate tegemise käigus veendusin ise, et see tunnustamisvorm ei pruugi sugugi olla väga toetav. Õnneks sain teada, kuidas päriselt õpihimu toetada!" Saadet soovitab ta jälgida nii õpetajatel kui ka lapsevanematel. "Seda saadet võiks vaadata lapsevanem, kes päriselt tunneb huvi oma lapse käekäigu vastu, kes tahab talle parimat ning on valmis oma käitumist selle huvides muutma," lisas ta.

Neljal teisipäeval jõutakse külastada Neeme kooli, Noarootsi kooli, Meremäe kooli ja Tallinna 32. keskkooli. Saates jagatakse ka praktilisi nõuandeid, kuidas tõhusamalt õppida või õppimist korraldada, olgu koolis või kodus. Teemade avamisel toetutakse kõige värskematele teadusuuringutele, saade valmib koostöös TLÜ hariduspsühholoogide Grete Arro ja Kati Ausi akadeemiliste teadmistega.

"Maailma kõige targem rahvas" on ETV ekraanil 8. septembrist teisipäeviti kell 20. Avasaates uuritakse koos Neeme kooli õpilaste ja lapsevanematega, miks ei tekita võistlemine klassiruumis tegelikult õpirõõmu ning kuidas õppida nii, et kõik ka pikaks ajaks meelde jääks? Saatejuht on Urmas Vaino, toimetaja Anne-Mari Müller, režissöör Tarvo Mölder, produtsent Birgit Rae.

Saatega seotud teemasid avab laiemalt teisipäeviti ja neljapäeviti kell 10.05 Vikerraadio saade "Huvitaja", milles peegeldatakse ka saates läbi viidud katseid. Lisaks leiab septembrikuu jooksul haridus-, õppimis- ja õpetamisteemalisi artikleid ka ERR-i teadusportaali Novaator lehelt. Vaatajad on oodatud jälgima ETV sotsiaalmeediakanaleid, kus septembrikuus saab panna end proovile erinevates viktoriinides.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: