X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Lauri Leesi: olen draamalavastusi vaadates pooltel kordadel vaheajal koju läinud

Nädalavahetusel pälvis Tallinna Prantsuse Lütseumi õpetaja Lauri Leesi tiitli Estonia teatri sõber 2020. Leesi teatriarmastus sai alguse ajal, mil ta tudeng oli.

Esimest korda käis Leesi teatris 26-aastaselt, kui vaatas "Rigolettot". "Kuna see oli nii õnnestunud ja mulle nii meeldis, siis ma otsustasin veel teist korda teatrisse minna. Ja kuna see oli ka õnnestunud etendus, siis ma läksin ka kolmandat korda," meenutas Leesi "Ringvaates", kuidas ta teatris käima hakkas.

Nüüdseks on temast saanud suur teatrisõber ja näiteks Estonias vaatab ta alati kõik lavastused ära. Leesi tõdes ka, et ta on küllaltki kriitiline teatrikülastaja. "Kui on vilets muusikaetendus, siis ma kuulan ja vaatan lõpuni, aga kui on draama selline alla keskmise, siis ma lõpuni ei vaata ja lähen vaheajal ära," nentis Leesi ja lisas, et draama lavastuste puhul on ta ligi pooltel kordadel koju läinud. "Draama etendusi on vist raskem teha ka," ütles Leesi.

Estonias on ta aga alati kõik etendused lõpuni vaadanud ja tõi meeldejäävatena välja "Variatsioonid" ja "Aastaajad".

Leesi rääkis ka, et teatripisiku tekkimiseks peaks vanem oma lapse teatrisse viima. "Ise inimene ikka ära ei eksi sellisesse kohta," ütles Leesi ja lisas, et alustada tuleb lastelavastustega.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: