Tõnis Niinemets: kui saaks, käiksin hea meelega uuesti gümnaasiumis

Foto: Brent Pere/ERR

Näitleja Tõnis Niinemetsal seostuvad keskkoolis käimisega peamiselt vaid toredad mälestused ning võimaluse korral käiks ta hea meelega gümnaasiumis veel ühe korra.

"Midagi seal gümnaasiumis tänu näiteringi seltskonnale oli. Kui saaks gümnaasiumi kolme aastat uuesti käia, siis ma käiks iga kell. See seltskond, kes seal oli, see sõpruskond ja see, mis võimalused meil seal kõike teha ja toimetada olid – bändi tegime näiteks – see oli selline, mis toitis," meenutas Niinemets R2 uues saates "Röster".

Ta lisas, et gümnaasiumis käies kasvas ka tema enesekindlus, millele aitas kaasa nii näiteringis osalemine kui ka bändi tegemine. "Mina ütlesin kohe ära, et meie bändi eesmärk ei ole kvaliteet, vaid kvantiteet. Meil oli esinemine paigas, meil oli aega teha viis proovi ja meil pidi olema selle ajaga selge kaheksa lugu," kirjeldas Niinemets, kelle kanda oli bändis solisti roll.

Laulda ta tegelikult aga enda sõnul kuigi hästi ei oska. "Nagu on lauluõpetaja Maiken öelnud, et kindlasti saab sinust lauljat vormida, see ei ole võimalik, et ei saa – saab, saab. Seega ma usun, et siin on tegelikult vaja rohkem tööd teha. Iseenesest mul ei ole selle vastu midagi ja mõnes mõttes on see isegi kihvt. Ma ei pelga ega häbene laulda. Ma võin julgelt laulda kuskil etenduses või Eesti Laulu laval. Ma seda ei pelga ja mind ei häiri see, kui läheb mööda – on nii, siis on nii," rääkis Niinemets.

Kooliajal oli Niinemets enda sõnul õpetajate jaoks korraga nii positiivne kui ka negatiivne õpilane. "Ma kindlasti ei olnud pahatahtlik ja ma sain õpetajatega väga hästi läbi. Ma olin elujaatav, elurõõmus poiss, aga teisalt jälle võib olla kohati mõnes tunnis rääkisin liiga palju, mistõttu ma võib olla segasin ja õpetajal oli raske mind vaiksena hoida," nentis Niinemets. Ta lisas, et kuni kuuenda klassi lõpuni oli ta viieline õpilane. Hiljem hakkas ta aga rohkem mõtlema selle peale, mis teda enim huvitab ja pingutas nendes ainetes rohkem.

Kindel näitlejaks saamise soov tekkis Niinemetsal aga alles gümnaasiumis. "Meil läks kooliteatri festivalidel paganama hästi ja see andis kindlasti enesekindlust – siis oli ka juba natuke nina püsti ja mõtlesin, et teatrikool, siit ma tulen. Edasi läks kuidagi loomuliku jätkuga, et kui ma lõpetasin, olid Viljandis katsed. Läksin katsetele, üks hetk olin teatrikooli vastu võetud ja nii läks," ütles Niinemets.

Lisaks näitlemisele tegeleb Niinemets ka õhtujuhtimisega. "Mina ei võta ennast, kui õhtu juhti, vaid pigem ma proovin hoida õhtu tempot. See on ruuporlik või suunav olek," kirjeldas Niinemets. Ta lisas, et koroonaajal on ta õhtujuhi ametis end veelgi rohkem proovile panna saanud, sest mitmed üritused on nüüd tele või veebi vahendusel toimunud. "Õhtujuhtimine ei ole ka enam tavapärane juhtimine – sa pead arvestama sellega, et see on õhtu juhtimine, see on ühtlasi saate juhtimine ja see on ka ülekande juhtimine," ütles Niinemets.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: