"Rakett 69" võitja Uku Andreas Reigo: kaamerapinge vaibus lõpuks ära

Foto: Lauri Varik

"Vikerhommikus" oli külas Miina Härma gümnaasiumi 11. klassi õpilane Uku Andres Reigo, kes võitis tänavu "Rakett 69" hooaja. Saates tuli juttu nii tema tulevikuplaanidest kui ka sellest, kui mitu aastat on Reigo ise teadussaadet jälginud.

Uku Andreas Reigo kinnitas, et kuigi ta võitis "Rakett 69" hooaja, siis on tal koolis veel tohutult palju juurde õppida. "Tegevused ja praktikakogemused on vähemalt minu koolis väga head olnud, igasugu katseid ja eksperimente oleme väga palju teinud nii keemias kui füüsikas," ütles ta ja mainis, et kuigi rohkem ei teeks ka paha, siis lõpuks hakkab see aga röövima aega tavaõppelt.

"Sel aastal läks eetrisse "Rakett 69" kümnes hooaeg ning mina olen praegu 17-aastane, seega suurema osa minu elust on see saade olemas olnud," tõdes ta ja mainis, et esimesed mõtted selle vallas, et tahaks minna saatesse ja teha neid ülesandeid, tulid talle 11- või 12-aastaselt. "Sel ajal ma juba vaatasin sellise pilguga, et need ülesanded on ägedad ja tekkis endal mõtteid, kuidas neid lahendada."

"Juba sellest hetkest ma uurisin, kas saaksin saatesse minna, aga vastuseks tuli, et peab olema vähemalt 15-aastane," ütles Reigo, lisades, et seega ta pidi mõned aastad ootama. "Eelmisel aastal oleksin tahtnud ka osaleda, aga olin eelvooru ajal kahjuks reisil."

Reigo arvates on "Rakett 69" saanud väga hästi hakkama reaalainete populariseerimisega. "See show sinna juurde on vajalik selleks, et iga inimene huvituks ja ma näen, et väga paljud ka huvituvad," tõdes ta ja mainis, et saates neil ettekirjutatud stsenaariumit pole. "Enne ülesannet lahedama minnes teadsime enamvähem sama palju, kui on kirjas telekavas."

"See pinge, mis tuli kaamera juures olemisest, vaibus lõpuks ära," nentis teadussaate võitja ja mainis, et kuigi ta õpib 11. klassis, on ta juba mõelnud ka ülikooli peale. "Õppekavadest on silma jäänud umbes-täpselt kaks, üks on Tallinna tehnikaülikoolis elektroenergeetika ja mehhatroonika, kuid sellest rohkem kaldun ma Tartu ülikooli füüsika, keemia ja materjaliteaduse eriala õppima."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Vikerhommik"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: