Vikerkaare laagris osalenud Sirli Serman: mulle küll meeldib kuu aega aastast metsik olla

Saates "Hommik Anuga" oli tänavu juulis valitsuse poolt keelatud Vikerkaare laagris osalenud Sirli Serman, kes rääkis lähemalt, mis üritusega on tegemist.

Sirli Serman selgitas, et Vikerkaare laager ei ole klassikalises mõttes festival. "Tal ei ole korraldajaid, liidreid, organisatsiooni ega kedagi kusagil kasu saamas," sõnas ta ja mainis, et kuigi meedias räägiti tuhandatest inimestest, siis tegelikult oli neil kohal 40 kuni 60 inimest. "Meid ühendab armastus maa ja looduse suhtes, tullakse ikka koos looduse rüpes olema kuuks ajaks, mulle küll meeldib kuu aega aastast metsik olla."

"Linnast tulnuna võtab see umbes nädal aega, enne kui inimene hakkab krambist lahti saama," sõnas Serman ja lisas, et pärast seda hakkab inimene endaks tagasi lõõgastuma. "See loodus hakkab läbi sinu oma asja tegema, muidu lihtsalt passid seal tegis ja mõtled, et hipid teesklevad mingit armastust ja kallistavad üksteist."

"Vikerkaare kogunemistega on alati nii, et nad ei mahu kuskile seaduse lahtritesse ja nad kipuvad olema mitte just illegaalsed, aga alegaalsed," tõdes ta ja mainis, et see tekitab ametnikes ebakindlust ja hirmu. "Enamasti see aga laheneb nii, et nad tulevad kohale ja suhtlevad inimestega, selle asemel, et meedia hirmujutuga kaasa minna."

Järgmisel aastal toimub sarnane Vikerkaare kogunemine Prantsusmaal. "On arvata, et tuleb suur kogunemine, sest sel aastal palju rahvast ei reisinud või meediakõmu tõttu ei tahtnud end sellesse segada," mainis ta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Hommik Anuga"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: