Galerii: selgusid Noortebänd 2020 poolfinalistid

3. septembril valis žürii demolugude hulgast välja tänavused Noortebändi konkursi poolfinalistid. Demovoorust võttis osa ligikaudu 50 kollektiivi, poolfinaali pääses 12 koosseisu.

Noortebändi poolfinaali jõudsid: Sander Ambur Band, ECHOLOVE, Velle, The Crosslegs, Tanel Vaikjärv, УЕ, SK!VE, THE, Avangardium, AROUND THE SUN, Sume Made ja Tiina Tubli

Noortebändi peakorraldaja Taavi Luik ütles, et võrreldes eelneva aastaga laekus kaks korda rohkem demosid ning esindatud oli nii pop, jazz, rock, metal, indie kui ka folk. "Kontrast lugude vahel oli üsna suur, mis näitab, et olenemata turul domineerivatest stiilidest on artistidel jätkuvalt julgust eksperimenteerida nii uuega kui hoida elus ka vana."

Žüriiliikmed Erik Morna ja Robert Kõrvits nentisid, et sel aastal oli nende jaoks palju kuulda soul'i-segust poppi. Kõrvits ütles, et tema lemmikud olidki just üksikartistid, sest nende looming on julgem. "Tihtipeale bändi algusfaasis võib-olla ei julge öelda, mis suunas sa tahaksid, et see lugu läheks. Aga kui teed seda lugu üksi oma magamistoas, siis sul on julgust rohkem, sa jagad teistega valmistoodet ja seda, kas sa kodus punastad, ei näe keegi," rääkis Kõrvits. 

Muusik Egert Milder ütles, et tase on sel aastal hea ning et võrreldes eelmiste aastatega on ka demologude salvestused hakanud professionaalsemalt kõlama. "Panekski südamele seda, et kui ise ei oska, siis laske kellelgi ära mix'ida, see lugu läheb kohe poole paremaks, kui balansid on paigas,'' jagas Milder nippe neile, kes plaanivad järgmistel aastatel demovooru oma lugusid saata.

Žürii koosseisu kuulusid Vaido Pannel, Erik Morna, Robert Kõrvits, Henrik Ehte, Egert Milder, Kaspar Koppel, Thea Zaitsev, Sten Valdmaa, Jeremia Kangas, Kristen Kütner, Siim Usin, Kaisa Tooming, Kristjan Vardja.

Noortebändi poolfinaal toimub käesoleva aasta oktoobris Tallinnas. Konkursi finaalgala toimub novembri keskel Tallinnas Kinomajas. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: