Saaremaa ühisgümnaasiumi kuldmedaliga lõpetanud Liisa Õunpuu: ise tunnen küll, et ma polnud tuupija

Saate "Hommik Anuga" hooaja avasaates on külas Saaremaa ühisgümnaasiumi kuldmedaliga lõpetanud Liisa Õunpuu, kellel on 12 kooliaasta jooksul olnud tunnistusel ainult viied.

Liisa Õunpuu ütleb, et vanemad ei talt seda kunagi nõudnud, et ta õpiks ainult viitele. "Pigem on naljaga öeldud, et kas äkki võiks mõni neli ka vahele sattuda," sõnab ta ja kinnitab, et vanemad on olnud toetavad. "Nad lasevad mul ise valida, mis on minu jaoks oluline, ning siis nad minu valikutes toetavad ja aitavad nii, kuidas saavad."

"Mul on lugu kolmandast klassist, mäletan kevadist lõpuaktust ja kuidas meie õppealajuhataja rääkis seda, et neljandas klassis on juba päris raske ainult viitele õppida," selgitab ta ja lisab, et seepeale hakkas ta mõtlema, kas see saab tõesti nii raske olla. "Võiksin pingutada ja proovida ka neljandas klassis olla ainult viieline, aga sealt edasi sai see mulle mõtteks või eesmärgiks, alati, kui mul oli natukene raske, siis ma mõtlesin, et väiksena ma andsin selle lubaduse, nüüd võiks proovida seda täita."

Samas kinnitab Õunpuu, et ta pole ainult kogu aeg õppinud. "Ma ise tunnen küll, et pole olnud tuupija," mainib ta ja tõdeb, et ta on proovinud teha endale asjad selgeks. "Kui õppida süvenenult ja mõttega teha, siis ma arvan, et need viied tulevad ka lihtsamini."

"Mõni õhtu ikka ei ole väga tahtmist õppida või pole aega, siis ikka on vahetundides tehtud ülesandeid ning eelmises tunnis veel korratud kontrolltöödeks," mainib ta ja toob välja, et 12 õppeaasta jooksul on ta saanud ühe kahe. "See oli põhikooli alguses, ilmselt kuuendas klassis ning meil oli muusikaõpetuses tunnikontroll nootide panemise peale, ma vastasin töös kõik vastupidi ja sain null punkti."

"Sel aastal ma ei lähe õppima, otsustasin võtta vaba aasta, et natukene maailmas ringi vaadata, ennast avastada ja puhata sellest kõigest," mainib ta ja lisab, et koolirutiin on ikkagi ära väsitanud. "Sellega võib nõustuda iga õpilane, kes on pingutanud viimased 12 aastat."

Vaatamata koroonaviirusele plaanib Õunpuu siiski teha vabatahtlikku tööd erinevates välisriikides. "Lähen sellistesse kohtadesse, kus on turvalisem," nendib ta ja toob välja, et järgmisel aastal soovib ta minna Tartu ülikooli õppima eripedagookiat. "Seal edasi tahaksin tegeleda logopeediaga, mis ühendaks nii keeleõpet kui ka psühholoogiat, mis mind huvitavad."

"Hommik Anuga" on ETV eetris 6. septembril kell 10.00.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Hommik Anuga"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: