ETV viib laupäeviti reisile mööda Eestimaad

Reisile minuga
Reisile minuga Autor/allikas: Erakogu

Lühilugu sari "Minu Eestimaa" juhatas 2. septembril koos Ülle Madisega sisse ETV erinäolise hooaja, mis avab Eesti põnevaid paiku ja piirkondlikke eripärasid. Uusi kodumaiseid avastusi pakuvad laupäevati ka saatesarjad "Reisile minuga" ja "Maahommik esitleb. Oma saar".

"Maahommiku" tegijad alustavad sügist lühisarjaga "Oma saar", kus saatejuht Mari Tamm külastab Eesti väikesaari. Septembrikuu laupäevahommikutel kell 10 näeb, mille kallal toimetavad inimesed, kellel on elupaik keset merd. Neist esimesena tervitab vaatajaid Manilaid. Saart kutsutakse Kihnu väikevennaks, sest see oli kunagi kihnlaste nägu ja tegu. Kelle nägu on aga Manilaid täna? Järgnevatel laupäevadel ootavad avastamist Abruka, Ruhnu ja Naissaar.

"Maahommik esitleb. Oma saar". Saatejuht Mari Tamm Autor/allikas: ERR

Ka "Reisile minuga" avastab sel sügisel Eestimaa põnevaid paikasid, seda ikka koos tuntud eestlastega. Sügise esimeses saates istub Priit Loog oma mootorratta selga ja sõidab risti-põiki läbi imelise Vormsi saare. Sel saarel on mida vaadata - Püha Olevi kirik, Hullo küla, Rumpo poolsaar. Rääkimata inimestest. Hinnatud neurokirurg Kahro Tall jõuab lisaks põhitööle tantsida rahvatantsurühmas ja hiljuti oli tal kodus oma maalide näitus. Vormsi saar pole mitte üksi Saxby tuletorn ja kalmistu rõngasristid. Vormsi on ikka need inimesed, kes siin täna elavad - Jonne Berggren, Liis Tamme, Meeme Veisson, Ene Sarapuu. Igaühel on saates midagi rääkida. Järgmistes saadetest on Tiina Pargi ja võttemeeskonna teejuhtideks põnevates Eesti paikades Valdur Mikita, Ivo Linna, Marek Reinaas jt.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: