Galerist Meelis Tammemägi: Banksy anonüümsus on justkui omamoodi muinasjutt

"Ringvaates" oli külas galerist Meelis Tammemägi, kes rääkis värskest dokumentaalfilmist "Banksy. Lindprii kunsti tõus" ajendatuna lähemalt maailma tuntumast tänavakunstnikust ning tema loomingu olulisusest.

Meelis Tammemägi kinnitas, et Banksy anonüümsus on justkui omamoodi muinasjutt. "Ma tahaksin ise väga neid muinasjutte hoida," ütles ta ja lisas, et Banksy on tema jaoks üks väga hea kunstnik. "Esimest korda puutusin temaga kokku läbi raamatu "Banksy: Wall and Peace", mis toodi mulle Inglismaalt 2001. aastal."

"Banksy räägib ühiskonna murekohtadest ja suudab seda teha mitte kibestunult, vaid mõnusa huumoriga, see paelub silma ja meelt," nentis ta, lisades, et kuigi talle meeldib kogu Banksy looming, siis eriti võimsad on tema installatsioonid. "Ta on loonud täiesti oma hotelli ning üks kuulsamaid on ka Dismalland ehk Banksy versioon Disneylandist."

Kuigi üle maailma liiguvad ringi paljud Banksy näitused, siis rõhutas Tammemägi, et pahatihti ei tee neid mitte tänavakunstnik ise. "Tihti ei ole nendeks isegi Banksy nõusolekut," ütles ta ja tõi välja, et inimesed ostavad kokku tema teoseid, prindivad neid välja ja teevad näituseid.

Jüri Muttika käis koos kunstnik Okeikoga tutvumas Eesti kõige tähelepanuväärsema tänavakunstiga:

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: