EFTA laureaat Taavi Eilat: Jane Paberiti tunnustus on sellest palju olulisem

"Pealtnägija" ajakirjanik Taavi Eilat pälvis Eesti filmi- ja teleauhindade (EFTA) galal preemia parima ajakirjandusliku loo eest, mille ta tegi abistatud enesetapu teinud Jane Paberitist. Ta tunnistas, et EFTA tunnustusest on talle olulisem tegelikult hoopis tunnustus, mille ta sai Janelt endalt.

Eilat meenutas "Ringvaates" 2019. aasta 23. märtsi, kui Jane lahkus viimast korda oma kodust ja "Pealtnägija" oma kaameratega seda jälgimas oli. Kell oli seitse hommikul ja Jane siit ilmast lahkumiseni oli siis jäänud viis päeva.

"Jane küsis, kas sa saad selle loo eest kunagi ka preemia ja ma vastasin talle õlgu kehitades, et "ma ei usu" või "ma ei tea", mille peale ta võttis taskust selle märgi, mis mul täna rinnas on ja ütles, et olgu siis see tunnustus see, mis tema annab mulle selle eest, et ma seda teemat nii põhjalikult ja süvitsi kajastasin," meenutas Eilat. "Olgugi et ma seisin laval, käes see suur uhke kujukene, siis ikkagi on nii, et Jane tunnustus on minu jaoks palju olulisem."

Eilat tunnistas, et mõtleb aeg-ajalt Jane peale ja lisas, et eutanaasiateemad said kindlasti tänu tema abistatud enesetapust kõnelevale loole rohkem kõneainet. "Seda lugu ei teinud paljuski mina, vaid selle tegi Jane tänu sellele, et tema oli nagu ta oli – suur isiksus, kes oli valmis ühiskonda heas mõttes raputama," märkis Eilat.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: