Toomas Luhats: Jupiter on võtnud suuna toota ise häid draamasarju

Toomas Luhats
Toomas Luhats Autor/allikas: ERR

Eesti filmi- ja teleauhindadel pärjatakse 30 kategoorias parimaid filmi- ja teletegijaid möödunud aastast. ETV kandideerib kokku 14 kategoorias, filmide hulgas on enim nominatsioone Tanel Toomi "Tõel ja õigusel", filmil on võiduvõimalus kaheksas kategoorias.

Eesti filmi- ja teleauhindadel on küll enim filmipreemiate nominatsioone korjanud "Tõde ja õigus", kuid erilise saavutusega paistab silma Oskar Lehemaa, kes on esindatud lausa kahe filmiga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Viiele preemiale on nomineeritud tema õuduslühifilm "Karv" ning kuue auhinna nimel võistleb koos Mikk Mägiga lavastatud "Vanamehe film". Lehemaa ise kinnitab, et juba pelgalt need nominatsioonid olid tema jaoks suur üllatus.

"Kumbki film ei ole valminud selleks, et mingeid auhindu kokku ajada, see on väga suur au ja üllatus," sõnas ta ja kinnitas, et täpselt sellise emotsiooniga ta auhinnagalale lähebki. "Ärevus on hinges ja ostsin endale kikilipsu, ma ei oska seda ainult siduda, loodetavasti mõni sõber tuleb appi."

Eesti Filmi Instituudi juhi Edith Sepa arvates oli möödunud filmiaasta väga rikkalik, kinodesse jõudis palju filme ning ka vaatajanumbrid kasvasid jõudsalt.

"Hea on öelda, et erakapital toetab Eesti filmi. Väga palju filme sai tehtud erarahadega, mis oli suur muudatus Varem oleme filme teinud ikka Eesti Filmi Instituudi rahadega, aga nüüd on see toetusskeem tunduvalt laiemaks muutunud," tõdes ta.

Ta kinnitas, et samas on Eesti filmil kindlasti vaja toetuse suurendamist. "Praegu on eelarve läbirääkimised, loodame, et Eesti film saab järgmisel aastal tootmiseks raha juurde."

Telekategooriates tõusis oma toodanguga esile ka Elisa, koostöös ETV-ga valminud sarjad "Üle noatera" ja "Reetur" on esindatud mitmes kategoorias.

Veebikanali Jupiter peatoimetaja Toomas Luhats kiitis Elisa algatust ja usub, et lähiaastatel jõuab ka Jupiter omatoodanguni. "Jupiter on selgelt võtnud suuna sinna liikuda. Me tahame teha häid draamasarju, mis oleksid maailmas kvaliteetsed. Täpselt sama kvaliteetsed kui need, mida me sisse ostame," tõdes ta. "Kui kiiresti me ise seda suudame, on praegu veel vara öelda."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: