ETV2 üllatab sügisel maailma paremikku kuuluvate sarjade ja filmidega

ETV2 jätkab sel sügisel heaks traditsiooniks saanud teemakuudega ja üllatab auhinnatud sarjadega. Neist esimesena jõuab juba järgmisel nädalal vaatajate ette viimaste aastate üks silmapaistvamaid sarju "Fleabag", eestikeelse pealkirjaga "Mustlammas".

"ETV2 toob sügisel vaataja ette taas maailma audiovisuaalkultuuri parimad saavutused," lubas telekanali peatoimetaja Viola Salu. Sügise filmikava on loodud sooviga vaatajat harida ja inspireerida ning teisalt pakkuda võimalikult erinevaid kultuurilisi elamusi. Nii saab ETV2 vahendusel osa kinoklassikast, silmapaistvatest dokumentaalfilmidest ning erinevates Euroopa riikides ja maailmas valminud mängufilmidest. Näiteks toob ETV2 läbi sügise vaatajateni omanäolise valiku prantsuse viimaste aastate kinokunstist.

Ka sel sügisel jätkab ETV2 teemakuudega, mille raames tele-esilinastuvad dokumentaalfilmid avavad maailma kohati jahmatavate ja mõtlemapanevate teemadega, teinekord aga meelelahutuslikumas võtmes. Sel teisipäeval käivitunud digikultuuri kuu raames näitab ETV2 viit dokumentaalfilmi, mis avavad tehnoloogia edulugusid ja ohtusid. Teemakuu filmide ülevaate leiab SIIT.

Oktoober on ETV2-s traditsiooniliselt pühendatud inimõigusi puudutavatele dokumentaalfilmidele. Teemakuu avab ohtralt auhindu pälvinud, sh Oscarile nomineeritud valus dokk "Pühendus Samale", mis on sündinud keset Aleppo sõjakeerist ja pühendatud autori tütrele lootuses, et too mõistab täiskasvanuna vanemate tehtud valikuid.

Aasta viimased teemakuud pühendab ETV2 toidu- ja moegurmaanidele. Toidufilmide kuu pakub novembris isuäratavaid dokumentaalfilme toidu- ja restoranikultuurist. Detsembri pühendab ETV2 moekunsti ilule ja valule. Teemakuudele lisaks on ETV2s kavas septembris ka auhinnatud loodusfilmid Matsalu loodusfilmide festivalilt ning oktoobris Pärnu filmifestivali pärlid.

Põnevust pakub ETV2 sel sügisel ka sarjavalikuga. Juba 12. septembril jõuab esmakordselt Eesti televaatajateni BBC kultussari "Mustlammas" ("Fleabag"). Kuus Emmyt, kaks Kuldgloobust, kaks Baftat ja lugematu hulga teisi auhindu võitnud sari on moodne huumoriga pikitud ja parajalt terav lugu naisest, kes Londoni kiires elus üritab toime tulla oma perekonna, mineviku varjude ja lähisuhete sasipuntraga. ETV2 näitab järjestikku ära mõlemad hooajad.

Kultuurihuvilistele on ETV2 sel sügisel pannud kokku laupäevase eriprogrammi, mis 12. septembril alustab Draamateatri lavastuse "Tartuffe" tele-esilinastusega ning jätkab kontsertide ja teemakohaste filmidega. Oodata on ka värskeid saateid silmapaistvatest Eesti kultuuriloojastest, näiteks  kannab ETV2 11. septembril üle  Arvo Pärdi 85. sünnipäevale pühendatud kontserdi. Joonas Hellerma ja legendaarne "Plekktrumm" naasevad uute vestlustega ETV2 ekraanile 14. septembril.

Oktoobrist kutsub ETV2 tele vahendusel meeldejäävale rännakule läbi Eestis, sest tulemas on kodumaine reisisari "Metslased". Lõppenud suvel sai kokku neljaliikmeline seltskond, laulja Elina Netšajeva, reisisaadete tegija Lemo, loodusgiid Kaidi Jõesalu ja kunagine mägimatkaja Janek Reimal, kes võtsid ette 13 päeva ja 388 kilomeetrit pika matka läbi Eesti. Ligi kahe nädala jooksul liitusid nendega veel näitleja Ago Anderson, loodusfotograaf Jarek Jõepera, ellujäämisinstruktor Ranno Pajuri ja kümneid teisi toredaid Eesti inimesi. Eesti rännakutele järgneb sügise teises pooles reisilugu "Namaste" – lõbus reisiseiklus viib Indiasse seiklema Ott Noole, Christopher Rajaveere, Karl-Robert Saaremäe, Kristin Uusna ja Gete Tiiratsi.

ETV2 lasteprogramm on juba hoo sisse saanud. Esmaspäevast neljapäevani tervitavad noored reporterid noortesaates "Nova", mis nüüd on vaatajate ees kahel korral, kell 16.45 ja 18.45. Tulevast nädalast ärgitab maitsemeeli aga saatesari "Magus molekul". Möödunud aastal esmakordselt ETV2 ekraanile jõudnud lastesaates tutvustavad toiduteadust taas teadlane Aigar Vaigu ning ajakirjanik Merle Liivak, kuid saatejuhtideks on sel korral ka lapsed. Saatesarja  "Magus Molekul" kuus episoodi jõuavad tele-ekraanile 8.,9., 15., 16., 22. ja 23. septembril kell 18.00. Uue hoo saab esmaspäeval (7.09) sisse ka väiksemate laste lemmik "Lastetuba". Jätkuvalt pakub ETV2 lastele suurt valikuid multifilme ja noortefilme, näiteks alustas sel nädalal armastatud sarja "Muumioru lood" teine hooaeg.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: