Joel Remmel Trio rõõmustab kuulajaid EP-ga "Puhkus"

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Joel Remmel Trio Autor/allikas: Sohvi Viik

Joel Remmel Triol ilmus EP "Puhkus" koos Soome hinnatud trompetisti Jukka Eskolaga.

Joel Remmel Trio ja Jukka Eskola koostöö sai alguse 2018. aasta sügisel, kui Eskola salvestas külalisena kaks lugu trio 2019. aasta kevadel ilmunud albumile "Sharp".

Uue albumi salvestusprotsess läks maailmas toimuvaid arenguid vaadates õnnelikult, sest lood salvestati nädal enne märtsis kehtima hakanud eriolukorda Helsingis Sibeliuse akadeemias. Albumil kõlavad lood on inspireeritud suvest, rohelisest ning õitsevast loodusest, marjadest, mereveest, päikesest, lindudest ja vabast ajast — ehk kokkuvõtvalt justnimelt kõigest, millest üks ideaalne puhkus koosneb ning seda peegelab ka EP-l kõlav muusika. 

EP "Puhkus" on Joel Remmel Trio sel aastal ilmuvatest EP-dest esimene. Sügis-talvel ilmub veel üks ning kevadeks, trio kümnendaks sünnipäevaks formuleeruvad koos külalismuusikutega loodud palad täispikaks albumiks.  

Pianist Joel Remmel on omanimelist triot vedanud juba üheksa aastat ning peamiselt esitatakse ning salvestatkse tema omaloomingut. Selle aja jooksul on nad välja andnud neli albumit - "Sharp" (2019), "Some Things Never Change" (2016), "More Than Fishermen" (2014) ja "Lumekristall" (2012). Ansambli kõla on aastate jooksul põhjamaise tooni juurest liikunud klassikalise jazzi poole. Lisaks arvukatele kontsertidele Eestis on Joel Remmel Trio esinenud Hiinas, Venemaal, Suurbritannias ja paljudes Euroopa riikides ning nende albumid on hinnatud ka jaapani jazzipubliku seas. Läbi aastate on trio teinud eriprojektides koostööd orkestrite ja kümnete muusikutega. Lisaks Joelile kuuluvad triosse Heikko Remmel kontrabassil ja Ramuel Tafenau trummidel. 

Album "Puhkus" ilmub digitaalsena ja on leitav voogedastusplatvormidelt.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: