Koolitants toob Viljandi tantsunädalal lavale tantsulavastuste eriprogrammi

Koolitants toob lavale off-programmi
Koolitants toob lavale off-programmi Autor/allikas: Koolitants

Neljapäeval, 3.septembril saab Viljandi kultuuriakadeemia mustas saalis näha kolme tantsulavastust, mille toovad lavale Pärnu, Tartu ja Kohtla-Järve noored tantsijad.

Esmakordselt on Koolitantsule oodatud pikemad tantsuvormid, mida esitavad gümnaasiumiealised tantsijad. Lavastused etenduvad väljaspool festivali tantsupäevasid Viljandi tantsunädalal. "Tantsulavastustes osalemine nõuab noorelt tantsijalt suuremat keskendumist ja tantsunädal kultuuriakadeemias on selleks suurepärane platvorm. Tõenäoliselt on noored tantsukõrgkoolis esimest korda ja see aitab tuleviku jaoks mõtteid koguda, juhul kui need tantsueriala suunas liiguvad," rääkis Koolitantsu peakorraldaja Raido Bergstein.

Koolitantsu esimest korda toimuva off-programmi kavas on Kohtla-Järve gümnaasiumi "F-generatsioon" (autor Ainikki Seppar), Shate tantsukooli "Kas ilus?" (autor Irena Pauku) ja Sütevaka "Meenuta. Mäleta. Armasta." (autor Mia Orm).  

"Koolitantsu kõige tuntum ja suurima osalejate arvuga osa on alati olnud lühivormid festivali tantsupäevadel. Lisaks neile on viimastel aastatel andekatel noortel tantsijatel olnud võimalus osaleda tunnustatud koreograafide käe all Koolitantsu Kompanii ettevõtmistes ning nüüd lisandub neile veel off-programm. Koolitantsul on koht olemas kõikidele tantsuloojatele ja noortele tantsijatele sõltumata eeslitatud tantsužanrist ja -vormist - peamine on julgus oma ideedega möllata, katsetada ja teistelegi kaasa elada," võttis Bergstein kokku festivali pakutavad uued võimalused.

Koolitants 2020 off-programm Viljandi tantsunädalal on pealtvaatajatele tasuta.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: