"Pealtnägija" | Tartu lastelaulustuudio videoid on Youtube'is vaadatud miljoneid kordi

Foto: Kaader videost

Tartu lastelaulustuudio muusikavideod koguvad Youtube'is miljoneid vaatamisi ja vanemad panevad lapse Laulupessa kirja juba enne sündi. "Pealtnägija" käis järjekordse muusikavideo võtetel ja uuris, kuidas justkui möödaminnes hitte vormitakse.

Tartu lastelaulustuudio Laulupesa on teinud nelja aasta jooksul 28 muusikavideot, mis koguvad keskmiselt sadu tuhandeid vaatamisi, popimad isegi 3,5 miljonit. Eriliseks teeb videod ka see, et valdavalt sünnivad klipid õhinapõhiselt ja annetustest saadud eelarvega.

Laulustuudio eestvedaja Airi Liiva kinnitas, et lastelaulude videote tegemine on kulukas ettevõtmine. "See ei ole kunagi olnud selline projekt, et ma kasumisse tulen, tore, kui tulen nulli," ütles ta ja lisas, et esimeste videote aegadel ei tulnud ta isegi nulli.

36-aastane Airi Liiva kasvas 1980. aastatel üles koos Entel-Tenteliga. Kui legendaarne telesaade pillid kotti pani, valitses Eesti lastemuusikavideote maastikul suuresti vaikus, kuni nelja lapse ema ja lauluõpetaja asutas kuus aastat tagasi Tartus oma stuudio. Neli aastat tagasi hakati lisaks laulutundidele ja kontserditele väntama videoid. Juba üks esimesi, "Kiisud keerutavad tantsu", mille peaosas oli täna 9-aastane Airi tütar Liisa, kujunes Youtube'is kolme miljoni vaatamisega hitiks.

Mida rohkem videoid sündis, seda enam vanemad lapsi stuudiosse tõid. Hetkel on kirjas üle 600 ja järjekorras 400 last. Laulupesa on saanud nii populaarseks,  et kui Tallinnas panevad vanemad lapse lasteaiakoha jaoks nimekirja juba sünnitusmajas, siis Laulupesasse saamiseks tuleb tegutseda varemgi. "On isegi täitsa raseduse lõpus kirjutanud, et varsti sünnib õde või vend, et kas saaks siis juba 4-kuuselt tulla," kinnitas Liiva.

"Pealtnägija" külaskäigu ajal toimub järjekordse klipi salvestus. Videograaf Indrek Kasesalu juhendamisel on lauluõpetaja koduaed viimseni täis võttepaiku ja kaunistusi. Sel suvel on filmitud juba mitu videot, kuid vaatajate ette jõuavad need eraldi kinoseansil järgmisel kevadel.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Pealtnägija"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: