"Pealtnägija" | Eestlased lõid seksuaalselt vabameelsetele mõeldud portaali

"Pealtnägija" uuris, mida kujutab eestlaste loodud uus idufirma Libertine Center, mis püüab teha revolutsiooni seksuaalselt vabameelsete maailmas. Nende eesmärk on muuta portaal 2025. aastaks maailma kõige populaarsemaks vabameelsete sotsiaalmeediaplatvormiks.

Asjaosaliste sõnul toimuvad Eestis juba 15 aastat kinnised svingerite ehk partnerivahetajate peod, kuid 2019. aasta septembris tuli subkultuur põranda alt välja, kui Tallinnas Telliskivis avati vastav alaline asutus, mille moto on kodulehe sõnul "õnnelikuks olemise klubi".

Svingerite klubi omaniku Lembit Krindali sõnul on kõige suurem eksiarvamus see, kui helistab meesterahvas ja ütleb, et kui tulen siia klubisse, kas mul on siis seks garanteeritud. "Selle peale olen ma alati öelnud, et see ei ole bordell, vaid ikkagi klubi, kus toimub kõik vabatahtlikult ja seksi eest ei pea juurde maksma, ainult joogi eest," kinnitas ta ja lisas, et seks on sealt lihtsalt võimalus paaridele, abielupaaridele või üksikutele.

Kaks päeva nädalas avatud Club Vinyli peab Lembit Krindal koos täiskasvanud tütrega. Kusjuures 55-aastane Lembit ise seda eluviisi ei praktiseeri. "Mulle meeldib tegelikult anda inimestele võimalus ja kuna Eestis see võimalus praktiliselt puudus või oli väga tagasihoidlik, siis oli selleks väga hea võimalus."

Majas on peremehe sõnul selged reeglid, mille rikkumisel tõstetakse ukse taha ja järgneb sisenemiskeeld, halvemal juhul üleandmine politseile – alates sellest, et pildistada ei tohi, kuni selleni, et kõik toimuv peab olema kokkuleppeline.

Eestis on hinnanguliselt tuhatkond regulaarset svingerit. Nende hulka võib arvata ka Oliveri ja Kadri, kes nimetavad end libertiinideks ehk vabameelseteks, mis tähendab, et peale partnerivahetuse huvitab neid ka ekshibitsionism ja muud seksuaalsed seiklused. "On arusaam, et alati on mehed need, kes viivad naised sinna maailma, võib-olla mehed suunavad, aga tegelikult tulevad sealt võitjatena välja ikkagi naised," tõdes Kadri Press ja lisas, et kui enda abikaasa vastu on tunded, siis klubis toimuv on lõbu.

Algul isiklikust huvist, aga nähes, et asja järgi on nõudlus, asutasid vabameelsed Raido ja Oliver kaks aastat tagasi sotsiaalmeediaplatvormi seksuaalselt vabameelsetele, nimega Libertine Center. "Kõige parem on seletada nii, et nagu oleks Facebook, aga suunatud ainult täiskasvanutele," ütles Oliver Press.

Libertine Centeri arendajad tõstavad oma konkurentsieelisena esile libakontode puudumist, mille taga on fotovalideerimine. See ei tähenda, et kasutaja peab end nägupidi näitama, aga teatud lihtsa kontrollsüsteemiga tagatakse, et konto taga on päris inimesed. Platvorm, kus asutajad ise on seni ainsad investorid ja koos oma naistega ka turundusnäod, on omas nišis hästi käivitunud. Hetkel on 50 000 registreeritud kontot, enamus Soomest ja Eestist, aga ka näiteks Inglismaalt ja Hispaaniast.

"Praeguse tempo juures, kui meid väga palju ei pidurdata siin koroona tõttu, siis pakuks, et viie aasta pärast oleme maailma suurim vabameelsetele mõeldud sotsiaalmeediaplatvorm," tõdes Press ja lisas, et nad sooviksid avada ka igas linnas Libertine Centeri lounge'i. "See oleks just kohtumispaik vabameelsetele, kus saab minna juua tassi kohvi, tutvuda uute inimestega, kus saab võtta kokteili, saab tantsida, saab kergeid suupisteid süüa ja kus on olemas mänguruum, mis on avatud ka päevasel ajal."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Pealtnägija"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: