"Pealtnägija" stardib sügisel uute kaasautoritega

Kolmapäeva õhtul 22. hooaega alustav "Pealtnägija" toob seekord kaasa uued tegijad.

"Pealtnägija toimetust on tõesti tabanud rõõmsad uudised, kui järgemööda
kolm meie kaunist ja tarka ajakirjanikku, Anna Pihl, Piret Järvis-Milder
ja Piia Osula, läksid emapuhkusele," selgitas Mihkel Kärmas ja lisas, et kõik kolm lubanud ekraanile naasta ning teevad seda erinevatel aegadel.

"Selliste säravate autorite asendamine vahepeal on kindlasti väljakutse, aga igas väljakutses peitub ka võimalus. Seetõttu katsetame lisaks meie püsiautoritele sügise jooksul mitmeid kaasautoreid. Mõned neist on vaatajatele juba tuttavad nagu Kadi Jaanisoo ja Kaidor Kahar, kes on varemgi "Pealtnägijasse" panustanud. Aga mõned kaasautorid saavad oma esimesed "Pealtnägija" tuleristsed," lausus Kärmas, kuid ei soostunud veel uute tegijate nimesid avaldama. "Kui kõik läheb hästi, kuuleme-näeme uusi nägusid ekraanil juba lähinädalatel," lubas ta. "Üks on selge - tuntud "Pealtnägija" kvaliteedis ei kavatse me järeleandmisi teha."

Saatejuhi sõnul on meeskonnas praegu tunda heas mõttes nälga. "Failid on ideedest pungil ning kui võtta arvesse juba salvestatud materjali ja eelkokkulepped, saaksime saadet lugudega täita oktoobri lõpuni. Ühelt poolt on riiulil teatav lugude varu, teisalt hoiame pidevalt näppu pulsil ja reageerime vajadusel sündmustele ka kiirelt."

Töös olevatelt teemadelt ei taha Kärmas saladuseloori esialgu veel kergitada, kuid lausus, et suve jooksul jõuti ette valmistada mitu pikemat lugu ja eksperimenti. "Toome ekraanile erakordsete saatustega inimesi, viime vaatajaid sinna, kuhu lihtinimene tavaliselt ei satu ning üllatame - mõnikord ka provotseerime - erakordse avameelsusega. Samas pole meie jaoks oluline ainult šokiefekt, pisarakiskumine või provokatsioon, vaid et iga loo taga oleks ka oluline ühiskondlik teema. Sest on väga tore, kui "Pealtnägija" juhtub olema reitingutes esimene, aga veel toredam, kui meie teemad on inimestele kordaminevad ja ühiskonda edendavad," rääkis Kärmas.

"Pealtnägija" stardib ETV ekraanil 2. septembril ikka kell 20.05.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: