Henessi Schmidt "Romeost ja Juliast": need teemad on ajatud nii armastuse kui ka viha vallas

"Ringvaate" otsestuudios olid külas Karmo Nigula ja Henessi Schmidt, kes astuvad peaosades üles VAT teatri ja Aare Toikka uues lavastuses "Romeo ja Julia".

Schmidt tunnistas, et tema esimene armumine jäi paar aastat hilisemasse kanti kui oli armastajapaaril "Romeos ja Julias".

"Minu esimene armastus on minu viimane armastus," märkis Nigula.

"Ega lapsed ei ole lollid," märkis Schmidt. "Aga neil on kõik palju äärmuslikum, kirglikum ja dramaatilisem. Need pöörded on väga järsud. Äärmusest äärmusesse."

Nigula lisas, et lapsed on ka kompromissitud. "Kui meie lavaversiooni pealkiri on "Aeg liigestest on lahti", mis on küll võetud "Hamletist", aga see aeg, kus me praegu elame, ongi liigestest lahti ja ta arvatavasti oli enne meid ja on ka pärast. Aga sellise elamisväärse elu elamiseks peab oma otsuste ja valikutega enda eest seisma, ja seda need noored teevadki."

Schmidti sõnul on see mõnes mõttes ka täiskasvanuks saamise lugu.

VAT teatri lahendus klassikalisest lavastusest on Nigula sõnul ikkagi kaasaja nägu.

"Teksti on siit-sealt ikkagi kohandatud, et oleks värskem ja jõuaks paremini kohale, et mis seal sõnade taga peidus on," lisas Schmidt ja märkis, et lavastuses saavad käsitletud nii ühiskondlikud kui ka armastuse teemad. "Tundub, et need teemad on ajatud. Nad jäävad püsima nii armastuse vallas kui ka vaenu, viha ja sallimatuse vallas."

Nigula kinnitas, et ühiskondlik kriitika on lavastuses täiesti omal kohal. "See on ka üks põhjus neil noortel ka, et nad ei ole oma vanemate vaadetega nõus. Nad ei taha mängida seda mängu, kuhu neid tõmmatakse ja surutakse. Samamoodi on kompromissitud nende vanemad ja sellest tekib see konflikt ja hõõrumine."

"Romeo ja Julia" esietendub 3. septembril 2020 Vaba Lava Suures saalis.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: