"Rakett 69" juubelihooaja võitis Uku Andreas Reigo

Teadusduell selgitas välja "Rakett 69" juubelihooaja võitja, kes on tänavu 17-aastane Miina Härma gümnaasiumi õpilane Uku Andreas Reigo.

"Raketi võitmine on enamat kui eesmärkide saavutamine, see on unistuse täitumine. See on see, mille poole ma pürgisin lapse east saati," märkis Reigo. Ka finaali eel tunnistas noormees, et on saatele maast madalast kaasa elanud.

"Juba väiksena tundsin, et "Rakett 69" ja selle võistlejad esindavad neid inimesi, kes on kümne aasta pärast kõige tugevamad tegijad Eestis. Ma tahan olla üks selline."

Energeetika revolutsioonist unistav Reigo käib praegu Miina Härma gümnaasiumi 11. klassis. Lisaks 10 000-eurosele teadusstipendiumile tagab saate võit talle ka tulevikus ülikoolikoha endale meelepärases ülikoolis.

Finaalivõidu tagas Uku Andreas Reigole ladus meeskonnatöö ja täpselt töötav Rube Goldbergi masin. "Rakett 69" teisele kohale jõudis Riko Piirisild, kellele HK Unicorn Squad pani välja 5000-eurose preemia. Mõlemat noormeest ootab huvi korral praktikakoht Eesti Energias.

"Aktuaalse kaamera" uudislugu

 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: