Marko Reikop: pärast möödunud suve olen väga suur Läti ja Leedu ekspert

"Ringvaate" saatejuhid Marko Reikop ja Grete Lõbu meenutasid hooaja esimeses saates möödunud suve ning jagasid kogu Baltikumi reisisoovitusi.

Marko Reikop kinnitas, et on pärast möödunud suve väga suur Läti ja Leedu ekspert. "Kui ma Vilniuses käisin, siis väga palju eestlasi astus vastu ja sõna otseses mõttes teretas," ütles ta ja lisas, et lisaks Vilniusele oli eestlasi täis ka Kaunas. "Seal elab üle 300 000 inimese ning see on Baltikumi suurusel kolmas linn pärast pealinnu, see on imeline linn, tõesti väga soovitan sinna minna."

Lisaks suurematele linnadele külastas Reikop ka Daugavpilsi. "Kuigi ta on Läti suuruselt teine linn, siis enamasti eestlased sinna ei satu, sest ta asub Leedu ja Valgevene piiri lähedal," tõdes ta ja mainis, et tegu on väga-väga huvitava linnaga.

"On palju inimesi, kellele meeldivad puud, meri ja loodus, aga mulle meeldivad teised inimesed," ütles Reikop ja lisas, et kuigi ta lootis inimesi kohata ka näiteks Läti kolmandaks suurimas linnas Liepajas, siis seal oli väga vähe rahvast. "See oli väga-väga inimtühi, aga selliseid inimtühje linnu võib meie Balti mullis palju näha."

Grete Lõbu nentis, et Riia kesklinna hotellis ööbimine ning Eesti saarel kämpingus öö veetmine on samas hinnaklassis. "Need ongi erinevad asjad ja eks ma muidugi ise tahtsin ja ise läksin, aga hinnakategooriad on paraku sellised," sõnas ta.

"Kihnu oli sel aastal väga populaarne, kõik inimesed olid Kihnus," sõnas Lõbu ja mainis, et ühel hetkel oli tunne, et Kihnu läheb veel alla. "Ühtegi jalgratast ei olnud võimalik laenutada, ühtki ööbimiskohta polnud saada ja tõesti inimesi oli massiliselt."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: