Tarkusepäeval kõlab Tartu raekoja kellatornis Nublu ja Gameboy Tetrise "Für Oksana"

Tartu raekoja kellatorn
Tartu raekoja kellatorn Autor/allikas: Kalle Paalits

Tartu raekoja kellamäng üllatab 1. septembril Nublu ja Gameboy Tetrise kuulsaks lauldud räpipalaga "Für Oksana".

Kellamängu muusikajuht Merle Kollom ütles, et uue seade mõtte aitasid ellu kutsuda tema enda lapsed ja nende sõbrad, kes andsid teada, et kellamängul esitatav muusika on küll kena, kuid valdavalt klassikalise suunitlusega palad noori tihti ei kõneta. "Mul oli ammu plaanis seada kelladele midagi noortepärast, mis paneks neid raeplatsil seisatama, mis üllataks ja pakuks äratundmisrõõmu. Minu esimene ja ainus mõte oli Nublu ja temast lähtuvalt muidugi "Für Oksana", mida olen selle loomise ajast igapäevaselt tänu oma poja kodusele muusikavalikule kuulnud. Ise pean seda laulu ja esitust läbi aegade parimaks integratsiooni projektiks Eestis. Muusikal on suur mõju," selgitas Kollom.

Kollomi sõnul on seade kellamängule tehtud eelkõige nii, et kuulajad laulu ära tunneksid, kuigi kellade kõla spetsiifika ei võimalda seda üks ühele edasi anda. ""Für Oksana" seadmine kelladele on olnud seniste seas kõige keerulisem. Soovisin säilitada laulule omase sünkopeeriva biidi ja paari noodi vahel edasi antava meloodiasarnase miski, mida Nublu ja Gameboy Tetris esitavad väga vabalt lauleldes," kirjeldas Kollom.

"Für Oksana" kõlab Tartu raekoja kelladel 1. septembril kell 12, 15, 18 ja 21 ning septembrikuu kellamängu programmis kell 18 ja 21, kui noored linnas liikvel on.

2019. aasta suvel avaldatud "Für Oksana" sõnade autorid on Nublu ja Gameboy Tetris, loo produtseeris Fabry el Androide ning miksis ja masterdas Ago Teppand. Laul võitis Eesti Muusikaauhinnad 2020 auhinnagalal parima laulu tiitli.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: