Öö-TV | Anu Välba võttis ette "Rakett 69" finalistid ja meelemürgid popkultuuris

Anu Välba tõi oma "Öö-TV" pooltunnis otse-eetrisse "Rakett 69" finalistid ja arutles Tõnis Kahuga meelemürkidest popkultuuris.

Välba uuris oma ringkäigul telemaja ruumides, millised on töötajate muljed pärast pikka teleööd ja -hommikut ning kui palju neil nende töötundide jooksul kohvi on kulunud.

Välba vestles ka "Rakett 69" saate finalistide Riko Piirsilla ja Uku Andreas Reigoga, kellelt uuris oma võistlusteekonna lemmikülesannete kohta ja esitas väljakutse laua küljes olevad pudelid laua küljest lahti saada.

Pooltunni teises osas rääkis Välba aga meelemürkidest popkultuuris ja arutas kultuurikriitiku ja popmuusikateooria lektori Tõnis Kahuga teemal, kas narkootikumide kasutamist võib vaadelda kui kultuurinähtust ja kas ekstaasivahenditena võib kasutada ka midagi muud peale narkootikumide.

"Narkootikumid iseenesest ei ole kultuur. Nii nagu söömine või tualetis käimine ei ole kultuur. Neil on kultuurilised seosed, mis tekivad, kui neile teatavate vahenditega läheneda ja neid teataval viisil uurida," rääkis Kahu.

"See ei ole seotud narkotarvitusega, vaid sellega, kas me saaksime kultuuris toimuvates protsessides näha läbivat narkootilist elementi, mis ulatub sajandite taha," selgitas ta, kuidas narkootikume võiks kultuuri kontekstis uurida. "Need on ihad ja unistused, mis on läbi sajandite olnud narkootikumidega seotud."

Ta märkis ka, et narkootikumil ja narkootikumil on vahe, kuivõrd nende loogika ja kultuur, mida nad enda ümber loovad, on üksteisest täiesti erinev.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: