Öö-TV | Urmas Vaino tegi tutvust saunakultuuriga

Urmas Vaino tutvus oma "Öö-TV" saatepooltunnis saunakultuuri ja -ajalooga ning uuris, kuidas saaks teha eriti head sauna.

Liikuvate linnasaunade rendiga tegelev Janek Nurme märkis, et pandeemia on teinud oma töö ja inimesed korraldavad oma väikese ringi pidusid ning ratastel sauna vedamist on olnud palju. "Olen Tartust vedanud Peipsi äärde mitu korda. Oleme käinud Kesk-Eestis. Ei ole mingi probleem. Tuleme kuhu vaja."

Eriti hea saun tuleb Nurme sõnul siis, kui lisada kütmisel juurde mõnda aroomi. "Kütad ikkagi kase- või lepapuuga, siis on kõige parem."

"Öö-TV" telemajas. Autor/allikas: Kairit Leibold / ERR

Vaino vestles Kadrina saunaklubi liikmete Raido Parve ja Rein Sikuga, uuris Marimaa saunakombeid ja rääkis Jaak Juskega saunaajaloost Tallinnas.

"Saun oli koht, kus tehti ka igasuguseid muid asju – seal võidi korralikult süüa, nautida armurõõme. Saunamees oli tihti ka habemeajaja rollis. Habemeajajad olid ka kirurgid," selgitas Juske.

Perearst Katrin Martinson ütles, et kellelegi ta kunagi sauna ravina välja kirjutanud ei ole. "Aga vererõhuhaigete puhul me tegelikult räägime väga laialt liikumisravist, saunaravist, mis medikamentoossele ravile kaasa aitab või mõningatel väga kergetel juhtudel aitab seda vererõhuhaiguse reaalset ilmnemist edasi lükata."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: