Öö-TV | Andres Kuusk tutvus olukorraga reedeöises EMO-s

Saatejuht Andres Kuusk siirdus enda juhitud pooltunnis "Öö-TV-s" Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) erakorralise meditsiini osakonda. Kuuse sõnul tuleb pöörata arstidele ja nende tööle tähelepanu ka muul ajal, väljaspool eriolukorda.

PERH-i erakorralise meditsiini osakonna juht Kristina Põld ütles, et neil toimub asju mitte ainult öösel vastu laupäeva, kui linn pidutseb, vaid 24 tundi ööpäevas ja 365 päeva aastas midagi. Suurem koormus on neil esmaspäeviti ja reedeti. Seda juhtub väga harva, et EMO-s on päris rahulik aeg.

Kiirabiarst Lilian Laats ütles, et ega nad ei tea kunagi, mis neid ees ootab – ei öösel ega päeval. "Ööd on pimedamad. Igast asju juhtub."

PERH-i ülemarst, professor Peep Talving rääkis, et öövalves on neil maja peale 35 arsti ja 20+ arsti on koduses valves. "Majas on umbes 350 õde, pluss tugiteenused. Nii et 400 inimest on kogu aeg regionaalhaiglas ka öösel majas ja tagavad raviteenust."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: