Öö-TV | Kristo Elias pühendas oma saatepooltunni ratastele

Kristo Elias tegi oma "Öö-TV" saatepooltunnis reportaaži Tour d'ÖÖ ühissõidu keskelt, tõi vaatajate ette valiku Eesti disainratastest ning võistles Grete Lõbuga pukirataste sprindis.

Tallinn Bicycle Weeki eestvedaja Rasmus Kaljujärv ütles, et linn päris tühi ööl vastu laupäeva ei olnud. "Autosid ikkagi oli, aga võrreldes õhtuste sõitudega, mida me tavaliselt teinud oleme, siis täna oli ikkagi väga rahulik."

"Meie ürituse kõige lahedam aspekt on see, et siia tulevad kokku kõikvõimalikud ratturid alates trikiratturitest kuni kruiiseriteni, isegi lasteratastega on sõidetud. Siin on kõik koos."

Tallinn Bicycle Weeki teine eesvedaja Robert Männa märkis, et nad tahavad selle üritusega öelda, et kõik tahavad Tallinnas rattaga sõita. "Kõigil on selleks õigus olemas. Me tahame näidata, et meid on palju. Ei ole ainult kaks ratturit, vaid on sadu või tuhandeid."

Kaljujärv märkis, et võrreldes 10 aasta taguse ajaga on linnaruumi arengus märgata positiivseid märke, kuigi ta tõdes, et rattateid võiks ikka ja alati rohkem olla. "Autojuhtide suhtumine ratturitesse on selle kümne aasta jooksul küll märgatavalt paranenud."

Elias näitas oma saatepooltunnis ka igapäevast rattateekonda tööle, tõi telemaja stuudios vaatajate ette Eesti tootjate disainrattad ning osales pukirataste sprindi võistlusel, kus astus vastamisi kolleegi Grete Lõbuga.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: