X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Öö-TV | Grete Lõbu tõi otse-eetrisse burleskid ja aktifotod

Grete Lõbu täitis "Öö-TV" eetri sulgede ja litritega ning võõrustas oma saatepooltunnis burleskitare ja arutles fotograaf Toomas Volkmanniga alastusega seotud sündsuspiiride üle.

"Burlesk ja striptiis on omavahel üpriski palju seotud, aga see loo jutustamine, kuidas või miks me midagi seljast ära võtame, on see burleski võlu," selgitas burleskitar Miss Chrissy Kiss.

Burleskitar Affinity Starr selgitas, et burleski mõte ei ole riideid võimalikult kiiresti seljast ära saada. "Mõte on, kuidas seda võimalikult meelelahutuslikult teha ja võimalikult pikalt venitada ehk tease (eesti keeles õrritamine)." Ta leiab, et ilma burleskita oleks elu kohutavalt igav ja üksluine.

Miss Chrissy Kiss selgitas, et riidest lahtivõtmine on lihtsalt üks võimalus, kuidas tegelasi mängida. "Meie mõlema ühine joon on see, et lisaks glamuurile ja tease'ile peaks sinna juurde käima ka huumorikomm.

Affinity Starr rääkis, et põhjus, miks burleskis absoluutset alastust ei näe, on lihtsalt see, et ajal, kui burlesk sündis, ei tohtinud laval päris alasti olla. "Teatud osariikides Ameerikas siiamaani ei tohi olla." Ta lisas, et seepärast burleskitüdrukud mõtlesidki, kuidas neil on võimalik ümber seaduste minna. Seepärast on ka täna olemas sellised asjad nagu mikrorinnahoidjad.

"Põhjus, miks meie neid täna kanname, on lihtsalt homaaž sellele kultuurile, mis on jäänud sellest ajast. Lisaks on see ka lihtsalt väga lõbus," märkis Miss Chrissy Kiss.

Grete Lõbu tõi päris burkleski-show ka "Öö-TV" eetrisse ja vestles fotograaf Toomas Volkmanniga sellest, kust jookseb sündsuse, ilu, erootika ja pornograafia piir.

"Praeguseks hetkeks on need piirid väga ähmased. Alastus kui selline on kõige loomulikum asi – inimene sünnib alasti ja sureb ka alasti." Ta selgistas, et iga aastaga õpib laps end varjama. "Olgu see keel, kombed, kuidas võib käituda. See kõik on varjamine. See on tegelikult vormi võtmine."

Tema sõnul tuleb eristada alastust, mis on loomulik, mida näeb peegel, kus inimene on toas ja ei mõtle selle peale, kuidas ta seal on. "Teine on akt, aga see on kindlasti kunstivorm. See distantseerib inimest sellest alastusest," selgitas Volkmann.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: