Öö-TV | Taavi Eilat uuris, kuidas Tartu ööelu alkoholimüügi piirangute kiuste toimub

Taavi Eilat läks oma "Öö-TV" pooltunniga eetrisse Tartu kesklinnast, millest on saanud omaette koroonapuhangute pealinn, ja uuris, kuidas ööelu alkoholimüügi piirangute kiuste linnas toimub.

Eilat uuris, mis toimub Rüütli tänaval Tartu vanalinnas, kus on palju baare-lokaale ja inimestele meeldib hilisel õhtutunnil käia. Ööl vastu laupäeva oli olukord selline, et kõik kohad sellel tänaval olid kinni.

Ööklubides Shooters ja Vabank, mida veel paar nädalat tagasi võis pidada koroona mõttes Tartu kõige ohtlikumaks paigaks, ei toimunud samuti midagi.

Kui tavaliselt tahavad öised pidutsejad kahe-kolme paiku öösel haarata ühe nn lägaburgeri, vrapi või midagi sarnast, siis koroonapiirangute ajal, kui linn on juba niigi vaikne, ei olnud öösel klientidele avatud ka kiirtoidukohad.

Olgugi et Emajõe ääres oli koht, mis oli klientidele avatud, ei olnud seal samuti ühtegi inimest. Kõrtsmik Mikk Valtna rääkis, et nad saavad külastajatele pakkuda pärast kl 23 näiteks nohitosid, Coca-Colat, vett jne.

Valtna ütles, et panevad baari kinni siis, kui inimesed ära lähevad. "Enne ühteteist teeme viimase müügi. See on rahulik periood, natukene kiirem kui tavaliselt. Ei ole hullu tunglemist. Me laseme neil oma dringi ära juua ja hakkame sättima. Kell 23 algab selline kinnipanemise periood pihta."

Ta lisas, et iga õhtu kujuneb omamoodi, aga ööl vastu laupäeval olid inimesed näiteks keskööks läinud.

Kõrtsmik Karl Astok märkis, et igasugused JOKK-skeemid, kus baaripidajad leiavad viise inimestele justkui seaduslikke viise alkoholi ikkagi pärast kl 23 müüa, ei ole OK ja pigem tuleb mõelda, et ajad on lihtsalt sellised ja me oleme kõik selles koos. "Kui me kõik koos töötame, siis me saame sellest üle."

Kuigi baarid-lokaalid on kinni, leidis Eilat Tartu linna pealt peod üles – näiteks Eesti üliõpilaste seltsi ruumidest.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: