Öö-TV | Maire Aunaste saatepooltund oli tango ja armastuse päralt

Maire Aunaste võõrustas oma "Öö-TV" pooltunnis noorpaari, tangotantsijatest armastajaid ja bandeemooniumimängijat Kaspar Uljast. Pooltunni lõpus ootas Aunastet aga üllatus kolleeg Marko Reikopilt.

Triin ja Marko Sõstar on koos olnud pea 15 aastat ja kohtusid samas Laitse lossis, kus toimus ka nende pulmapidu. "Tõenäoliselt siis juba panime üksteisele silma peale, aga suhteni jõudmine võttis natuke aega," märkis Triin, kes oli tollal 15-aastane ja Marko 16-aastane.

Tütar Keili Sõstar, kes sündis, kui Triin oli 17-aastane, tunnistas, et on oodanud oma vanemate pulmi. "Eks meil oli see jutuks päris tihti teatud aja tagant," tõdes Triin ja tunnistas, et see oli tema, kes selle sagedamini jutuks võttis ja tegelikult jõudsid nad päriselt abiellumiseni kolmandal katsel – esimesel korral jättis Triin ID-kaardi maha ja teisel korral oli perekonnaseisuametis lühendatud tööpäev.

Aunaste vestles oma saatepooltunnis ka tangotantsijatest paariga, kelle viis kokku Argentiina tango. "Me kohtusime Eestis 2011. aastal, kui Tallinn oli valitud Euroopa kultuuripealinnas, siis Eestis toimus esimene Argentiina tango festival," rääkis Jessica Štšerbakova, kuhu oli kutsutud oma eelmise partneriga õpetama ka Somer Surgit. "Seal me kohtusime."

Somer oli aasta hiljem kutsutud samale festivalile veel kord õpetama, pärast mida muutus nende suhtlus lähedasemaks. Tänaseks on neil ka 4-aastane poeg Leon. Jessica räägib Someriga kodus inglise keeles, lapsega eesti keeles.

Bandeemooniumimängija Kaspar Uljas rääkis Aunastele aga oma teekonnast bandeemooniumi juurde. "See oli kuskil 10 aastat tagasi, kui ma mängisin Otsa-koolis akordionit ja panin kokku omanimelise tangokvinteti ja mängisid aastaid muusikat sellega. Aga ühel hetkel ma sain aru, et kui tõeliselt muusikat mängida, siis ma pean sellega pilliga tegelema hakkama."

Uljas on ainus professionaalne bandeemooniumimängija Eestis ja kinnitas, et selle pilliga saab tango kõrval tegelikult mis tahes stiili muusikat mängida.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: