Tammsaare pargis näeb nahkhiirte supervõimeid

Veelendlane talvitumas Laagri Läänekäigus
Veelendlane talvitumas Laagri Läänekäigus Autor/allikas: Lennart Lennuk

29. augusti hilisõhtul, rahvusvahelisel nahkhiirte ööl, avatakse Tallinnas Tammsaare pargis näitus "Supervõimekas nahkhiir".

Nahkhiirte kohastumused maailma erinevates elupaikades hakkama saamiseks on tähelepanuväärsed. Nad suudavad kottpimedas vigurlennul navigeerida, kuulmise abil jahti pidada, päevade kaupa alaspäi rippuda ja lennu ajal tagajalgadega endale putukaid suhu suunata. 

"Varjatud eluviisiga nahkhiirtel on mitmeid imetabaseid võimeid, mis väärivad omaette näitust. Paljud meist ei teagi, mida 2020. aasta loomaks valitud nahkhiired suudavad, nad on väikesed, kuid supervõimekad," ütles näituse kuraator Oliver Kalda. "Kuna nahkhiiri leidub nii maal kui ka linnaparkides, on igati paslik ühes pealinna pargis neid supervõimeid demonstreerida," lisas ta. 

Näitus "Supervõimekas nahkhiir" toob külastaja ette nahkhiirte kümme kõige silmapaistvamat kohastumust, sh võime kuude kaupa paastuda ja oskuse rännata rohkem kui tuhande kilomeetrite kaugusele ja tagasi. "Näitusel saab teada ka seda, miks on nahkhiired superabilised aias ja põllul ning kuidas nad superhiilijatena meile ootamatult tuppa või keldrisse "tekivad"," tutvustas näitust kuraator Lennart Lennuk. 

Näitus avatakse Tammsaare pargis 29. augustil kell 20.30, kus nahkhiirte supervõimeid tutvustavad kuraatorid Rauno Kalda, Oliver Kalda ja Lennart Lennuk. Kell 21 algab ekspertide juhendamisel nahkhiirte elupaiku tutvustav ringkäik Tallinna vanalinna rohealadel. Nahkhiirte öö kulmineerub kell 22.00 Eesti loodusmuuseumis, kus kõigil huvilistel on võimalus nahkhiirtega veelgi lähemalt tuttavaks saada näitusel "Hirmus armas nahkhiir".

"Supervõimekas nahkhiir" on Eesti Loodusmuuseumis avatud näituse "Hirmus armas nahkhiir" lendnäitus. Näitus jääb Tammsaare pargis avatuks 2020. aasta lõpuni.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: