Vahur Kersna plaanib uut telesaadet Sulev Nõmmikust: oleme selle talle võlgu

Sulev Nõmmik, 1988
Sulev Nõmmik, 1988 Autor/allikas: Anton Mutt / ERR

ETV saatejuht Vahur Kersna on ette valmistamas saadet Sulev Nõmmikust, kes oma eluajal ei saanud Kersna arvates piisavalt tunnustust.

Sulev Nõmmikul tuleb talvel 90. sünni-aastapäev. "Kui ma tulin televisiooni tööle, olin noor huumoritoimetaja, siis kohtusime Suleviga. Tema viimased saated olid minu toimetatud," meenutas Vahur Kersna Vikerraadios Andres Panksepale antud intervjuus. "See oli väga raske aeg, oli ülemineku aeg, kus Sulevi tervis polnud enam päriselt hea. Ta ei saanud aru, mis on see, mida ta peab tegema, mida temalt oodatakse. Mis pakub inimestele nalja? Ta oli võrdlemisi segaduses," rääkis Kersna.

Saatejuhi sõnul püüdis ta noore toimetajana Nõmmikule palju tööd organiseerida. "Nägin tema lõppu, olin selle juures - see ei olnud väga tore ega väga ilus. Aga ma tunnen, et mul on see vastutus, et selle suure kunstniku, väga suure ja ilusa inimese elu saaks kuidagi vormistatud ka telesaatena," selgitas ta.

"Elu jooksul ta sai ainult Meie Matsi preemia. Ta ei saanud mitte mingitki riiklikku või avalikku tunnustust peale selle, et joodikud tulid tänaval ligi, patsustasid teda ja pakkusid viina. Või kolhoosipidudel naised vaatasid talle säravate silmadega otsa. Aga ta vajas tõelist tunnustust," jutustas Kersna meenutades, et mingil hetkel mehele teenelise kunstniku tiitel siiski anti.

Kersna arvab, et ETV on telesaate Nõmmikule võlgu: "Tema matustel ei olnud Eesti Televisioon kohal. See oli piinlik ja häbiväärne. Ma tahan seda kuidagi nüüd heastada."

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: