Anu Välba: teleekraan on vastikult aus

Anu Välba
Anu Välba Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

ETV saatejuhi Anu Välba sõnul on teles kõige raskem harjuda asjaoluga, et oma vigu ei õnnestu eetris kuidagi peita.

Välba rääkis Päevalehe nädalalõpulisale LP, et koroona tõttu oli teles väga huvitav aasta.

"Mul on sellega seotud kahetised tunded. Sa ei saanud ühtki külalist saatesse füüsiliselt kohale kutsuda, vaid pidid leppima Skype'iga. Mis kvaliteediga see televisioon on, kui vaatad ekraanil rasterdatud arvutipilti inimesest?" arutles Välba. "Teisalt avanes järsku võimalus rääkida Toomas Hendrik Ilvesega, Maicel Uiboga, Ott Tänakuga ja teistega, keda on muidu väga raske stuudiosse meelitada. Ka teemade spekter muutus palju laiemaks, meie saates kuulutati näiteks välja aasta suurpere ja aasta ema."

Välba sõnul on teleekraan on vastikult aus ja sageli näeb ta ekraanil seda, mida ei taha näha. "Halvasti esitatud küsimusi, kõiki neid vastikuid detaile, mida teleekraan esile toob, nii et pead end kogu aeg kontrollima: istu sirge seljaga, pane suu kinni. Sunnin end oma saateid vaatama, et jälgida, kuidas küsin, kuidas reageerin. Olen loomult aeglane, aga saatejuht ei saa aeglane olla, ta peab olema kohal, käbedamapoolne," rääkis Välba.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: