Ülevaade | ETV uus hooaeg pakub värsket vaadet Eestile

ETV uus hooaeg toob televaatajate ette kodumaise põnevussarja "Reetur", telemängu "Telelegendide lahing" ja uued saatesarjad, mis avavad Eesti elu erinevate nurkade alt.

"ETV on Eesti elu peegeldus ja ühiskonnas olulised teemad juhivad ka meie programmi" sõnas ETV peatoimetaja Marje Tõemäe algava hooaja eel. Mitmed uued saated on tõukunud kevadisest epideemiast ning vajadusest argiteemad ümber mõtestada. Tõemäe sõnul kerkivad sel hooajal esile näiteks õppimisega seotud haridusteemad, palju pööratakse programmis tähelepanu ka Eesti loodusele ning piirkondlikele erinevustele. "ETV sügisprogrammi fookus on Eestimaa ilul ja avastamata paikadel, mis annavad inspiratsiooni leida kohti reisimiseks just siin, kodusel maapinnal," lisas ta.  

Sarjasõprasid rõõmustab juba septembris uus kodumaine spioonidraama "Reetur" Tambet Tuisuga peaosas. 18. septembril ETV eetris alustav tõsielulistest sündmustest inspireeritud lugu räägib Eestis tegutsevast riigireeturist 2000. aastate algul, ajal mil Eesti on liitumas NATO ja Euroopa Liiduga ning muutub Vene luure jaoks ülioluliseks sihtmärgiks. Seriaali idee autor ja stsenaariumi konsultant on Andres Anvelt ning stsenarist Martin Algus, sari valmis ERR-i ja Elisa koostöös.

Novembris on oodata uut lõbusat televiktoriini "Telelegendide lahing". Saatejuhtidena saavad ekraanil kokku Maire Aunaste ja Marko Reikop, kes panevad proovile oma praegused ja endised telekolleegid. Lahingus lähevad vastamisi eetrilegendidest koosnevad võistkonnad, kuhu kuuluvad näiteks Ilmar Raag, Reet Linna, Roald Johannson, Neeme Raud, Kaileen Mägi, Anu Välba, Meelis Kompus, Kristjan Pihl ja paljud teised armastatud eetrinäod.

Uuelt ringreisilt läbi Euroopa naaseb televaatajate ette Johannes Tralla. 7. septembrist alustav "Johannese lähetamise" teine hooaeg viib kaasa koroonakriisist puudutatud Euroopasse. Motoreporter Tralla hankis pileti esimesele ühe lahe suunduvale laevale, et tunnetada koroonakriisist väljuvate põhjanaabrite hingeelu. Soomest edasi liigub mobiilne võttemeeskond Rootsi, Hollandisse, Belgiasse, Leetu ja Lätti.

Euroopast rohkemgi on tänavu fookuses Eestimaa oma mitmekesisuses. 2. septembril alustab lühilugude sari "Minu Eestimaa", kodumaa looduse pärleid ja oma südamekohti avavad tuntud eestlased, teiste seas Ülle Madise, Rasmus Puur, Marina Kaljurand, Peep Talving, Erkki-Sven Tüür, Urmas Viilma, Saskia Alusalu, Liisi Koikson jt. Eestimaa ilu näitavad alates 5. septembrist ka saated "Maahommik esitleb. Oma saar" ning "Reisile minuga", mis välisriikide asemel samuti sel aastal üllatavaid Eesti paiku avastab. Käimas on ka sarja "Suus sulav Eesti" teise hooaja võtted, Angelica Udekülli maitserännakud Eestit mööda jõuavad ETV ekraanile 2021. aasta alguses.

Algava kooliaasta juhatab ETV 1. septembril sisse teadusvõistluse "Rakett 69" finaaliga. Eesti elu õpilaste ja õpetajate silme läbi avab nädal hiljem, 8. septembris alustav teaduspõhine haridussaade "Maailma kõige targem rahvas". Uues teaduspõhises haridussaates külastab Urmas Vaino nelja kooli üle Eesti, kus erinevates katsetes pannakse proovile nii õpilased, õpetajad kui ka lapsevanemad. Urmas Vaino ja "Suud puhtaks" on taas eetris 6. oktoobrist. Haridusteemadel jätkab oktoobris ka uus saatesari "Mina, õpetaja!", mis tõstab esile inspireerivaid õpetajaid.

Uusi teadmisi pakub 10. septembril alustav saatesari "Selge pilt", mille fookuses on vaimne tervis. Mida tähendab depression või kuidas ära tunda alkoholisõltuvust? Saatejuht Kadi Jaanisoo-Kuld on teejuht keerulistes teemades, millest sageli avameelselt ei räägita.

3. septembril saab ETV otse-eetris kaasa elada Eesti filmi- ja teleauhindade jagamisele, päev hiljem suundub kaamerapilt aga juba Lõuna-Eestisse Rally Estoniale. Läbi suve suurkujude juubelite tähistamise traditsioon kandub ka sügisesse ja kohe 11. septembril tähistatakse ka tele vahendusel Arvo Pärdi 85. sünnipäeva.

Uue hooaja kuulutab ETV avatuks 28. augusti öösel, kui üheks ööks tulevad "Öö-TV" maratonsaates järjestikku televaatajate ette pea kõik ETV põhitegijad. Uuest nädalast täie hooga startiv sügishooaeg toob järjestikku ekraanile ka kõik senised vaatajalemmikud: "Ringvaate" (31. august), "Osooni" (31. august), "Esimese stuudio" (1. september), "Pealtnägija" (2. september), "Reisile minuga" (5. september) ning "Hommik Anuga" (6. september), nädal hiljem alustavad uut hooaega "OP" (10. september) ning "Õnne 13" (12. september). Ekraanile naaseb ka kevadel pooleli jäänud "Klassikatähed" (13. september) ning muusikalise saatesarjaga "Sõber muusikas" juhatab 6. septembril uue hooaja sisse "Prillitoos". Sügise edenedes pakub ETV uusi lugusid lähiajaloost sarja "Üle noatera" ja järge on oodata ka ülimenukale komöödiasarjale "Lahutus Eesti moodi", mis tele-ekraanile jõuab uue aasta algul.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: