Jüri Muttika "Teneti" tegijate intervjueerimisest: kõige metsikumad unistused ikka täituvad

"Ringvaate" reporter Jüri Muttikal õnnestus telesaate tarbeks ekslusiivselt intervjueerida äsja kinodesse jõudnud "Teneti" staare Robert Pattinsoni, John David Washingtoni, Elizabeth Debicki ja režissöör Christopher Nolanilt.

Muttika rääkis ERR Menule, et võimalust "Teneti" kajastamiseks hakati ajama pea sellest hetkest, kui selgus, et Hollywoodi suurfilm plaanib Eestisse võttele tulla. "See info hakkas levima 2018. aasta talvel," meenutas ta ja lisas, et kohe oli selge - filmimisest ja võtetest lugusid ei võimaldata.

Kui korraldati üle-riigilised rollikatsed taustanäitlejate leidmiseks, saatis oma pildi ja info ka Muttika ning saigi kutse võttele. "Sain elamuse. Saime näha, mis toimus, kuid loomulikult ei tohi ma sellest rääkida," selgitas tuhandete inimestega massistseenis osalenud Muttika, et vaikimisleping on alla kirjutatud tähtajatult.

Üleilmse pandeemia tingimustes lükkus "Teneti" esilinastus üha edasi ja "Ringvaate" toimetuses hakati uurima uusi võimalusi, kuidas teemat kajastada. "Nagu ikka, kõige metsikumad südamesoovid ja unistused täituvad," muigas Muttika meenutades, kuidas filmilevitaja ise nendega ühendust võttis ja pakkus intervjuud näitlejatega. Kui need tehtud said, helistati uuesti ja öeldi, et neil on üllatus. Saate meeskond oli valmis järjekordseks keeluks või piiranguks, kuid positiivse kingitusena tuli lisaks veel intervjuu režissöör Christopher Nolaniga.

Muttika sõnul on ääretult tore vaadata, kuidas sellised asjad juhtuvad, kuid tunnistas, et tegelikult sai tehtud kõige nimel siiski kõvasti tööd ja endast pidevalt hoolega märku antud.

Lahedad inimesed

Loomulikult tähendas sellise mastaabiga staaride küsitlemine järjekordselt dokumentide allkirjastamist, mis keelasid teatud kuupäevani isegi vestlusest teavitamist. Tegijate endi kohta jagus Muttikal aga vaid kiidusõnu.

"Olen avastanud, et tihti kipub nii olema, et see vend, kes trummi lavale lohistab, on heal arvamusel endast, aga esinejad on tavalised inimesed, keda näeme poes vorsti ostmas," selgitas ta ja lisas, et kõik jätsid endast ääretult laheda ja sümpaatse inimese mulje. Nolan kiitis muu hulgas väga kohalikke Eesti inimesi, kes võtetele kaasa aitasid.

Küsimustele filmimeeskond kätt ette ei pannud ja Muttikal oli vaba voli küsida, mida hing ihaldas. Küll aga oli limiteeritud aeg, vaid neli minutit rääkimiseks, mis pani "Ringvaate" pikemate intervjuudega harjunud reporteri veidi pingelisse olukorda. "Püsida nii lühikeses raamis on keeruline. Neli minutit algab, kohe hakkavad sekundid jooksma ja pead küsima hakkama. Teatav kiirustamise meeleolu tekib küll," tunnistas Muttika. Keeruliseks tegi asja ka see, et näitlejad olid samalaadseid intervjuusid teinud juba mitukümmend, kuidas neid enam üllatada?

Muttika sõnul suutis ta filmitegijad siiski pisut raputada ning uuris neilt, millised võiksid Tallinnas olla need kohad, kuhu võiks riputada näitlejate nimed, mida inimesed saaksid turismiobjektidena vaatama tulla.

Naljatamisi luges Muttika üles, et Tallinn võiks vabalt saada Washingtoni-nimelise Laagna tee, Teneti Tallinna linnahalli, Pärnu mnt Kosmose trammipeatuse võiks ümber nimetada Pattinsoniks, Mustakivi kandis leiduva Laagna tee silla saaks ristida Elizabeth Debicki nimeliseks ning Tallinna kesklinna tänavad saaks New Yorgi eeskujul nummerdada vastavalt Nolan 1 ja Nolan 2. Pealinn ise võiks saada Nolani-nimeliseks filmikangelaslinnaks Tallinn.

"Tenetit" on Jüri Muttika ise näinud tänaseks juba kaks korda ja on sügavalt vaimustuses. "Soovitan minna vaatama värskelt, võimalikult suurelt ekraanilt. Kui oled keskendunud ja kõiki detaile märkad, raputab see sind füüsiliselt ja vaimselt üles," selgitas ta. Reporteri sõnul on tegemist tõeliselt füüsilise elamusega, mis ei väsita, vaid äratab. Veel ööpäeva jooksul on tema sõnul võimalik iga puulehte erilise tähelepanuga märgata.

Filmirežissööri haridusega Jüri Muttikal on eriti hea meel, et viimane "Ringvaade suvel" täidab mõnes mõttes tema eluunistuse ja on täidetud just selliste teemadega.

Intervjuud "Teneti" tegijatega saab vaadata juba neljapäeva õhtul kell 21.35.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: