Galerii: algasid Oskar Lutsu "Soo" filmivõtted

Möödunud nädalalõpul algasid mängufilmi "Soo" võtted. Uue aasta esimeses pooles esilinastuva filmi toovad vaatajateni "Talve" tegijad.

"Soo" on põnev armastusfilm, mis viib 1917. aastasse, kui Euroopas möllas Esimene maailmasõda ja Eesti idapiiri taga käis tuline revolutsioon. Noor kunstnik Toomas Haava tuleb venna sootallu sõjatraumast taastuma ja mässib ennast tahtmatult konflikti vägivaldse ja hirmsa Madjakuga, kes ahistab kohalikku tütarlast Hildat.

Kaunist ja salapärast tüdrukut hüütakse Metskassiks ning edevaloomuline Toomas avastab ennast järsku keset võitlust armastuse eest, mille panuseks on ei vähem ega rohkem kui tema enda elu.

Võttepaigad asuvad keset Eesti soomaastikku ja nii näeb filmis kauneid kaadreid Kakerdaja ja Mukri rabast. Sündmuskohtadeks valiti ka Lahemaa ja Altja mets ning selle ehedad talukohad. 

Stsenarist Martin Alguse sõnul loob salapärane soomaastik põnevusloole eriti paeluva atmosfääri.

Peategelast Toomast kehastab Franz Malmsten, Metskassi rollis astub üles noor näitleja Hanna-Ly Aavik. Neiu valiti rolli casting'ul, millest võttis osa üle seitsmesaja kandidaadi. Filmis teevad veel kaasa Indrek Taalma, Märten Matsu, Grete Kuld, Helgur Rosenthal, Liis Lass, Epp Eespäev jpt.

"Soo" stsenaristiks on Martin Algus ja režissöör Ergo Kuld.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: