Tubli koolilõpetaja Minna-Liisa Herman unistab peaministri ametist

Kadrioru roosiaias tunnustasid president ja haridusminister tublimaid koolilõpetajaid, kelle seas oli ka Viimsi gümnaasiumi hõbemedaliga lõpetanud Minna-Liisa Herman.

Minna-Liisa osaks oli roosiaias ka kõne pidamine ning tüdruk tunnistas "Vikerhommikule" antud intervjuus, et 20. augusti vastuvõtul kõlanud Kersti Kaljulaidi ja Sveta Grigorjeva kõned panid teda mõtlema ja oma sõnu kaaluma. Siiski otsustas tema pühenduda pigem noori puudutavatele teemadele.

Koroonakriisi ajal kooli lõpetanud tüdruku sõnul oli kurb meel, kui osa kooli lõpetamise võlust ära võeti. Nii tuli loobuda lõpuballist ja leppida tõsiasjaga, et vanemad ei saa aktusel näha medaliga pärjatud tütre lõpetamist.

Sügisel alustab Minna-Liisa kooliteed Tartu ülikoolis riigiteaduste erialal.

Minna-Liisa sõnul on tema jaoks väga olulised põlvkondadevahelised suhted ning tema hinnangul peavad noored taipama, et vanemad inimesed, kelle vastu avalikult astutakse, on ju nende endi vanavanemad, onud-tädid. "Kui mitte meie, noored, ei proovi neile rahulikult selgeks teha meie uusi vaateid ja teistsugust maailma, siis kes muu?"

Naljatamisi tunnistas Minna-Liisa, et unistab tulevikus Eesti peaministri ametist. "Mulle läheb korda, mis meie Eestis toimub, mis maailmas toimub. Tunnen, et kui mina ei tee seda, mis vajab tegemist, siis kes seda teeb? Teiseks - kui on kaasa antud teatud isikuomaduste komplekt, mis ka soosib, ning suur huvi maailma ja ühiskonnas toimuva vastu, siis see tundub õige erialana," selgitas ta.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: