President Kersti Kaljulaid: olime valmis tegema otsust, et pidu ei toimu

20. augustil Kadrioru roosiaias toimunud iseseisvumise taastamise aastapäeva vastuvõtt seisis lõpuni võimaluse ees, et pidu ei toimu.

"Loomulikult olime valmis vajadusel ka viimasel hetkel tegema otsust, et ei, pidu siiski ei toimu," tunnistas Kaljulaid ERR-ile antud intervjuus tänavuse roosiaia vastuvõtu planeerimise keerukust.

Konsulteerides nii Andres Meritsa kui ka Irja Lutsariga, selgus, et sakslaste tehtud uuringu kohaselt tänavatel pidutsejad haigeks ei jäänud. Haigestusid kinnistesse ruumidesse siirdunud peokülalised. Seega manitses president ka roosiaia pidulisi püsima värskes õhus ja laadima endale Hoia rakendust ehk äsjavalminud koroonaäppi.

Presidendi sõnul tuleb kindlasti praegusel ajal tähelepanu pöörata asjaolule, et kui kuskil ööklubi külastuse tõttu hakkavad koroonakandjate arvud tõusma, siis piiratakse kohe ka hooldekodude külastusi. "... või lihtsalt rakendadagi hooldekodudes režiimi, mida peaks ka igal gripihooajal rakendama. Inimesed kaitsevad üksteist viiruse eest, aga keegi ei jää ilma lähedastega kohtumise võimalustest," arutles ta. "Paratamatult on osa selliseid valikuid meie ees ja neid tuleb teha ausalt. Soovitavalt ikka nõrgema kasuks."

Teise murena tõi Kaljulaid välja, et hetkeolukorda kasutatakse oma poliitiliste eesmärkide elluviimiseks.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: