Covid-19 haigusest paranenud Enn Veskimägi: taastumine võtab ligi aasta

Ettevõtja Enn Veskimägi nakatus kevade hakul koroonaviirusega ja tema võitlusele Covid-19 haigusega elasid inimesed "Pealtnägija" abil kaasa. Praegu on mees enda sõnul taastumas.

"Ei, päris terve ma ei ole," sõnas Veskimägi presidendi vastuvõtul Kadrioru roosiaias. "Ütleme, et ma olen taastumas, võib-olla oleks kõige õigem nii öelda."

Haiglast välja saades hoiatasid arstid Veskimäge, et taastumine võtab ligi aasta, kuid tema olin kindel, et poole aastaga peaks üks tahtejõuline mees vormi saama. "Täna mulle tundub, et arstidel oli õigus," tunnistas ta.

Mehe sõnul tunneb ta end küll tervena, kuid jõuvarud pole enam varasemaga võrreldavad. "Kaotasin 16 kilo ainult lihaste arvelt ja need lihased peavad nüüd uuesti kasvama," rääkis Veskimägi, kes on suutnud poole kaotatud lihasmassist praeguseks taastada.

Haiguse läbielamist on Veskimägi enda jaoks kirjeldanud kui uue võimaluse saamist. "Loomulikult seda tuleb maksimaalselt ära kasutada. Olen muidugi väga tänulik nendele PERH-i intensiivravi arstidele, kes mu ikkagi tagasi tõid. Ma olin ikkagi väga kriitilises olukorras, aga PERH-is osati ravida," on mees tänulik.

Nüüd käib Veskimägi igal nädalal arstide juures proove andmas ja loodab, et tulevikus saab ehk tema näitel kedagi ravida.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: