Sarjast "Tiger King" tuntud loomapark sulgeb uksed

Kaader Netflixi sarjast
Kaader Netflixi sarjast "Tiger King". Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Netflixi dokumentaalsarjast "Tiger King" tuntuks saanud eksootiliste loomade park sulgeb püsivalt uksed.

Varem sarja "Tiger King" peategelasele Joe Exoticule kuulunud ja nüüdseks uue nimega Suur-Wynnewoodi eksootilise loomapargi omanik Jeff Lowe teatas Facebooki vahendusel, et loomapark sulgeb külastajatele viivitamata oma uksed, vahendab NME.

""Tiger Kingi" fenomen on meie elusid kahtlemata mitmel moel muutnud," seisab postituses. "Meist on seetõttu saanud ja me oleme ka edaspidi sihtmärk kõikidele maailma hulludele ning loomaõiguslastest lollidele, kuid me oleme selleks valmis. Oleme otsustanud loomaaia viivitamata sulgeda."

Lowe lisas, et pargi alalise sulgemise tõttu on ta nüüd vabatahtlikult loobunud oma Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeeriumi (USDA) väljastatud loomapargipidaja litsentsist. Ta märkis ka, et USDA, kes oli varem tema rajatistes teinud viis ülevaatust, mille käigus ei tuvastatud ühtegi viga, on nüüd allunud PETA survele ja esitab talle jätkuvalt valesüüdistusi.

"Kahtlane, et vähem kui 24 tundi pärast seda, kui ma pöördusin USDA poole, et oma litsents vabatahtlikult ära anda, teatasid nad mulle, et peatavad pika süüdistustenimekirja tõttu mu litsentsi 21 päevaks," kirjutas Lowe.

"Oklahoma osariigis on eksootiliste loomade omamine täiesti seaduslik. Võite olla kindel, et kõikide loomade eest hoolitsetakse jätkuvalt suurepäraselt ning neid ei käi enam kontrollimas USDA ja nende järele ei nuhi PETA spioonid."

Lowe viitas oma postituses ka "Tiger Kingi" kõrvalsarjale, kus astuvad üles tema ise ja tema naine Lauren Dropla ja mida paar mainis esimest korda juunis. "Meie uus park jääb vähemalt lähitulevikuks privaatseks võttepaigaks "Tiger Kingiga" seotud televisiooni- ja voogedastusplatvormide sisu tootmiseks," ütles ta.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: